| Iuliam92 a întrebat:

Urmeaza sa merg in concediu in Turcia si as vrea sa stiu cate grame de aur pot cumpara.
Trebuie declarat la vama? Si platita taxa in functie de gramaj?
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Cică poți băga în țară „bijuterii de uz personal; pentru persoane peste 16 ani sunt permise: o verighetă din aur și una din argint, 2 inele, un ceas, 2 medalioane cu lănțișor, 2 perechi cercei, 2 brațări, un ac cravata, 2 perechi butoni, o broșă, un colier, o trusa creion-stilou, 2 perechi ochelari." Nu scrie nimic despre gramaj.

2 răspunsuri:
| Lizuca1234 a răspuns:

Asta cu siguranta cei de la vama iti pot spune.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cauta pe aici: http://bit.ly/2Kl6loK