| RxTx a întrebat:

Daca am ceva aur argint si vreau sa ajung cu el in Anglia cum e la vama la aeroport?
Trebuie declarat?
Sa zicem 6 grame de argint
10 grame de aur

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai cantitate mare te vor lăsa, dar trebuie să o declari. Și să ai la tine dovada cumpărării ei, bon, factură.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru cateva grame de aur si argint nu te ia nimeni la raspundere. Daca ai 60 de grame, atunci cu siguranta trebuiesc raportate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă îl ai sub formă de bijuterii pe tine, nu trebuie declarat.
Dacă este sub formă de lingou, declari la vamă.

| RxTx explică (pentru sadrian46):

Sârmă industriala care se folosește pentru radio amatori stații de emisie recepție

| RxTx explică (pentru sadrian46):

Mulțumesc!
Am chtanța și factură.
Mulțumesc

| sadrian46 a răspuns (pentru RxTx):

Dacă nu ai cantitate mare te vor lăsa, dar trebuie să o declari. Și să ai la tine dovada cumpărării ei, bon, factură.

Răspuns utilizator avertizat
| EliLeli a răspuns:

Nu.