| Andaiv16 a întrebat:

Buna ziua! Ma poate ajuta cineva cu cateva informatii... as vrea sa merg in Turcia sa cumpar haine en gros si aur sa le vand in Romania... am nevoie de firma? Ce se intampla la vama? Ce acte am nevoie pentru a trece de vama? Care sunt pasii de urmat pentru a face acest lucru? Mulțumesc!

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Afacerea asta se practica intens imediat după Revoluție. Ai întârziat cu vreo 34 de ani. Sincer nu cred că în ziua de azi hainele din Turcia mai sunt o afacere. Astăzi lumea cumpără din China.

Și da, evident că dacă vrei să faci totul legal trebuie să ai firmă și să le imporți cu acte în regulă, să plătești taxe vamale, etc.