| miha_6184 a întrebat:

Bună ziua. Am și eu nevoie de un sfat. Dar fiind contextul actual al pandemiei, am apucat de am achitat integral, cu luni în urma, concediul de 1 mai, în Bulgaria. Agenția spune ca nu îmi poate da banii înapoi, ci un voucher pe care sa îl folosesc în decurs de un an cu plata diferenței dacă aleg alta perioada. Totuși, pe mine ma interesează sa îmi recuperez banii, nu as vrea o alta varianta pentru care nu se mai poate garanta.
Cunoașteți ce demersuri ar trebui sa fac în a-mi recupera banii? Va mulțumesc pentru răspunsuri.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere ca mai toate contractele au caluze de forma majora in ele tare ma indoiesc ca vei recupera banii asa usor

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai ce demersuri să faci. Ai un contract cu ei. În acel contract scrie cum se restituie banii, care sunt condițiile.

| mihai69 a răspuns:

În condițiile actuale, nu ai altă variantă de a recupera banii decât să accepți voucher-ul și eventual să-l revinzi (dacă se poate schimba numele clientului).

| Bloock a răspuns:

Vorbeste cu un avocat