| scosmynnnn a întrebat:

Buna ziua, aveti idee daca mai e deschisa Transalpina? Transfagarasan am inteles ca e deschis inca dar am fost acum un an, as vrea sa plec in weekendul asta.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tocmai ce le-au inchis AZI pe ambele!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu recomand. E traseu lung, anotimp cu vremea schimbătoare, te poate prinde un viscol pe traseu. Și măcar precauția cu anvelope de iarnă.

| scosmynnnn explică (pentru sadrian46):

Am citit undeva ca joi ar inchide sectoare din ambele drumuri ca încep ninsorile. Oricum daca ma duceam clar imi puneam anvelopele de iarna, mersi de răspuns.

| Vântulalb a răspuns (pentru scosmynnnn):

Voiam sa-ti raspund dar vad ca stiai deja. Da, joi se inchide. Cu sudarea portilor tunelului.