| Flavianadx a întrebat:

Când stați la hotel va e teama sa lăsați bani, carduri in camera și sa plecati? Oare iși bagă nasul cameristele?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Ultima oara aveam un seif cu cheie, am lasat sume considerabile de bani fara sa imi fac griji, hotel de 3 stele. Venisem din GB in tara cu interes financiar

20 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă-și bagă sau nu depinde strict ce noroc ai. de exp dacă am mers la mare și trebuia să merg la plajă, nu luam tot cu mine. le ascundeam prin bagaje

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ele nu își bagă nasul, dar pot fi furați. De aceea în hotelele serioase sunt safe mici in cameră, ca să pui acolo, sau lași în pază la recepție.
Hotelul nu răspunde pentru valorile lăsate la vedere în camere.

| Flavianadx explică (pentru sadrian46):

Dacă se dovedește ca făptașul este angajat al hotelului, eu cred ca hotelul va răspunde.

| sadrian46 a răspuns (pentru Flavianadx):

Nu va răspunde, doar moral. Va răspunde făptașul.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde de hotel. De obicei nu imi las portofelul nicaieri, si nu am atitita bani cit sa nu incapa in portofel... big grin

| Catrice a răspuns:

Nașpa dacă le lași. N-ar fi ca și cum nu s-ar fi furat niciodată dintr-un hotel.
Ma rog și ai noștri iau "suveniruri" din camera de hotel când pleacă.

| goguPatent a răspuns:

De ce sa imi las cardurile si banii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| troleibuz a răspuns:

Da. Pentru ca uneori mai intra cameristele. Am patit sa intre chiar si cand am lasat agatatoare pe usa cu ''nu intrati''. Pe care hotelul mi-l pusese la dispozitie.

| 1234568807 a răspuns:

La camera de hotel ar trebui sa iti dea si cheie sa incui usa cand pleci undeva

| Den1sa a răspuns:

Nu prea imi las banii sau alte lucruri cu o oarecare valoare, nu din motivul ca mi-ar fi teama dar nu stii niciodata ce se poate intampla, de obicei le am cu mine, nu mi s-a intamplat niciodata ca la hotel sa imi dispara lucruri dar depinde si la ce hotel stai

| Andresso a răspuns:

De obicei la hotelurile mai luxoase au camere de vedere.

| goguPatent a răspuns (pentru Andresso):

Wow, la ce hotel au camere de vedere IN camera. Sa stiu sa nu merg

| Andresso a răspuns (pentru goguPatent):

Nu stiu, poate asa am prins eu. La Constanța(Mamaia) am prins unul de 5 stele si avea camere video, am facut in asa fel incat sa le acopar cu ceva. Si la un hotel prin Borșa Maramureș, dar intrebasem proprietarul si cica zicea ca nu-s in functiune.

| goguPatent a răspuns (pentru Andresso):

E un singur hotel de 5 stele in Mamaia. Vega. Am fost la el. Nu au camerea de luat vedere in camera. Nicium hotel nu are asa ceva. E ilegal. Nu ar sta nimeni la ei. Sa fim serioși.

| Flavianadx explică:

Ok... acum sunt putin paranoica. O sa verific dacă lipsește ceva.

| Vali215 a răspuns:

Cel mai recomandat este sa nu le lasi la vedere. Nu te poti baza niciodata pe un strain. Cel mai bine e sa le bagi intr-o carte. big grin

| Flavianadx explică (pentru Vali215):

Poate vine una căreia ii place sa citească laughing

| Vali215 a răspuns (pentru Flavianadx):

Celor care le place sa citeasca nu recurg la astfel de gesturi, sau cel putin asa cred.

| DenqOO a răspuns:

De ce le-ai lasa in camera? Da e probabilitate sa dea peste si sa ia acolo macar o suma mica cat sa nu iti dai seama