| AlbeBusi a întrebat:

Care este cel mai fain loc din Romania pe care l-ati vizitat si pe care ati vrea sa il vada si altii (eu) dar care chiar merita vazut?

Răspuns Câştigător
| nicol96 a răspuns:

POIANA BRASOV, superb! Daca iti place natura, aerul fresh si iesirile la iarba verde ti o recomand

16 răspunsuri:
| stefania98see a răspuns:

Clar Sighişoara...

| cammm a răspuns:

Clar Alba Iulia!

| akcentdiana a răspuns:

Iasi, palas mall

| mgtow a răspuns:

Vin-o in Brasov ca e grozav.

| Danielbc a răspuns:

Baia mea, e asa de faina... poti sa te racoresti in cada, poti sa te relaxezi stand pe wc.nu stai in trafic, nu cheltuiesti bani, si cand iesi...esti fresh

| CapDeCiuperca a răspuns:

Transfagarasanul este unic.

| KodrutZ a răspuns:

Sarmizegetusa Regia. Daca iti pui intrebarea de ce ai vizita-o, atunci nu ai ce cauta acolo si nu meriti experienta.

| Xtadelo a răspuns (pentru CapDeCiuperca):

De acord :d

Acum acolo e bine si frig

| sacalup a răspuns:

Cluj Napoca sau pestera Ghetarul Scarisoara.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cheile bicazului

| TatianaCecilia a răspuns:

Iasi...Parcul Copou.

| teoodoora96 a răspuns:

Transfagarasan...ai putea sa-l incerci e de neuitat. funda?big grin

| Alina_7376 a răspuns:

Delta Dunarii

| Pinky0green a răspuns:

Delta, TARGOVISTE,Maimaia,Castelul Corvinilor,Castelul Peles,Castelul Bran,Muntii Ciucas,Predeal,Bucovina,Cimitirul Vesel-Sapanta,Turnul Chindiei-Targoviste,Cheile Turzii,Sibiu,Muzeul Grigore Antipa-Bucuresti,Salina Turda,Mujntii Fagaras,Muntii Rodnei,Iasi,Pasul Tihuta,Stana de Vale,Vulcanii Noroiosi -Buzau,Lacul Sf. Ana,Cheile Bicazului,Lacul Rosu,Poiana Brasov,Sarmizegetusa Regia,Sighisoara,CAZINOUL DIN CONSTANTA,Manastirea Neamt,Manastirea Curtea-de-Arges, BISERICA NEAGRA DIN BRASOV,SIGHETU MARMATIEI,Sfinxul din Bucegi,Pestera Ursilor,Manastirea Cozia,Salina Praid,Muzeul Satului Sibiu,Bilbor,CETATEA Neamtului,Cetatea Fagaras,Vf. OMU,Manastirea Voronet,Casa Poporului, Balea Lac, MANASTIREA FRASINEI, Transfagarasanul, Transalpinul... Sper sa-ti fie de folos

| Addina a răspuns:

Mi-a placut tare Transfagarasanul..de vazut. Iti ia respiratia. N-am fost inca pe Transalpina, dar cu siguranta o voi face. Castelul Peles este si el absolut incantator..Branul la fel. Mi-a placut foarte tare si castelul Huniazilor, chiar daca nu e intretinut si parca ignorat. Dintre orase..Brasovul e dragut tare, Arad, Oradea, Iasi, Cluj. de departe cel mai tare oras e Bucurestiul, desigur. Acolo ai ce sa vezi..Mai sunt Cheile Turzii..salina de la Turda, Cheile Bicazului, salina Praid.Mi-a placut tare Curtea de Arges. A fost. interesant sa vad manastirea din cartea de romana din generala. Si cimitirul de la Sapanta mi s-a parut interesant..tot pe acolo am gasit si cea mai inalta biserica de lemn din..Europa,cred..big grin N-am vazut Portile de Fier, banuiesc ca nu sunt de ratat. Aaa. barajul Vidradu, de vazut. Mi-a placut tare, m-am simtit tare mica acolo. Te miri ca oamenii pot face lucruri asa marete.happy