| CandyTetris a întrebat:

Este ceva fain de vizitat prin Botosani?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Parcul "MIHAI EMINESCU"
Parcul este amplasat in locul fostei gradini Varnav. In partea centrala a acestuia se gaseste un lac artificial cu 2 poduri, iar pe aleile principale se gasesc statui cu busturile principalilor oameni de cultura botosaneni.
Amenajat in 1869, acest parc mai pastreaza cativa arbori contemporani cu Mihai Eminescu care a poposit aici de mai multe ori mai ales in ultima parte a vietii sale.
Desigur, mai sunt si alte obiective turistice de vizitat, acest parc fiind o recomandare, mai sunt si alte locuri mai frumoase ca parcul, deocamdata iti recomand acest parc.
Te pup!

| GeosBIOS a răspuns:

Nu prea, decat daca nu cumva vrei sa fii calcat pe zebra de vreun sofer botosanean, mai zelos.

| girl20112012 a răspuns:

Muzeul de arte si cultura (; (; (;