| Kornuletz540 a întrebat:

Care este cel mai mic buget cu care poți călători în Qatar și Dubai?

Răspuns Câştigător
| blackann a răspuns:

Violetta habar nu are, tocmai am luat eu in februarie dubai dus-intors 480 eur.
dar de persoana te duce pe la 1k eur daca stai in pizdia prin deira, partea veche a dubaiului sau in alte zone departe de centru.

eu personal am cheltuit peste 5k cand am stat 10 zile si undeva la la 3k cand am stat 5 zile.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un bilet de zbor Bucahrest-Dubai costa intre 400de euro si 1400 euro pentru dus doar, depinzand de zilele cand sunt zborurile.
la momentul asta, pentru februarie cele mai ieftine bilete sunt de 900 euro pentru 1 singur drum.

Cred ca ai nevoie de 4000-5000 de euro ca sa calatoresti cu avion in Dubai si inapoi si sa stai acolo o saptamana, locuind intr-un hotel modest si mancand la restaurante modeste, nu de lux sau scumpe.

https://imgur.com/a/kqIngG7

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cand vrei sa te duci, cu cat timp inainte iti iei biletele.

| doctorandus a răspuns:

Sincer, dacă mergi acolo poți s-o iei pe coajă pentru lucruri care nici nu știai că sunt nasoale: pozatul localnicilor se pune drept vrăjitorie, fără jocuri de noroc, alcool doar în locuri special pentru străini, n-ai voie cu prietena dacă nu sunteți căsătoriți unul cu altul, dacă-l înjuri pe Isus e de rău, etc.

| Holiday a răspuns (pentru doctorandus):

Se pare ca din 2026 vor aparea cazinouri in UAE. Bineinteles, primele in Dubai. Wynn si Caesars se spune ca au deja licentele pentru asta.

| RoCkKiD a răspuns:

Vreo 3-4000 de lei, daca te duci si te intorci a doua zi.