| Andreea_Diana_1997_CJ8h a întrebat:

Care este diferenta dintre hotel si motel? Cel mai bun raspund primeste funda!

Răspuns Câştigător
| bibi518 a răspuns:

Hotelul ofera servicii de o calitate mai buna si este o cladire mai mare iar motelul este unitate hotelieră de dimensiune mică sau medie, amplasată de obicei pe marginea șoselelor intens circulate iar calitatea serviciilor unui motel sunt mult mai proaste decat cele ale unui hotel. big grin

7 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

"Hotel" începe cu H iar "Motel" cu "M".

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Motelul e mai mic

| Sociopat a răspuns:

Hotelul e mai mare.
Motelul e mai mic.E de obicei pe autostrazile americane.

| Anna121 a răspuns:

La hotel conditiile sunt mult mai bune, preturile mai ridicate, dar ai tot confortul de care ai nevoie : bai individuale, tv in camera etc pe cand la motel preturile sunt mai mici iar conditiile nu sunt ca la un hotel.

| BlitzLikeXd a răspuns:

Motel e mai mic-mediu Hotelul e mare! diferenta e la americani

| Florian000 a răspuns:

Hotelul este de o calitate mare iar motelul este un fel de hotel mult mai mic care sta in locurile mai pustii si ofera servicii scazute.

| OchisorVisator a răspuns:

Motelul este mai prost si mai ieftin decat hotelul. de obicei in motel stau studenti sau. stii tu. oameni fara bani