| ForeignO a întrebat:

Care loc din Romania vi se pare "minunat" sau "extraordinar". Deoarece vreau sa ii spun Profesorului meu cam in ce zona si unde as dori sa faco tabara.

Răspuns Câştigător
| M4RK a răspuns:

In maramures love strucklove struck

15 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Bucovina sau Nordul Moldovei.

| www a răspuns:

Vama Veche. Extraordinar e putin spuslaughing.

| daii a răspuns:

Tabara-Bucegi, Piatra Craiului
Excursie-Transilvania, Maramures, Moldova

by daiiwinking

| aysun a răspuns:

La mine acasa!

| M4RK a răspuns:

Ms de fundakiss

| ForeignO explică:

Funda chiar insemna asa de mult pentru voi?

| Vizitiul a răspuns:

Intr-un loc umed sub pamant, full options:usa in tavan, pamant, rame, viermi... o sa fiti uniciwinking

| kenzo007 a răspuns:

In Cheile Bicazului, Lacul rosu... ii mondial acolo si te si distrezibig grin

| lili2006 a răspuns:

Pe transfagarasan, ai multe de vizitat cum ar fi: barajul Vidrarul, Balea Lac, un lac glaciar, Balea Cascada, daca vreti sa face ti trasee pe Moldoveanu 8 ore de mers, Negoiu 4 ore etc

| cosminoitaly a răspuns:

In Bucovina(manastirile care sunt si Patrimoniu UNESCO), Banat(Timisoara, denumita si Viena Orientului. Oravita-vechi oras german cu cladiri vechi, unde se gaseste primul teatru din tara 1817 construit la o scara mica dupa celebrul Burgteather din Viena, cea mai veche linie montana de cale ferata din Romania(Oravita-Anina, inaugurata in 1863, cupr.lucruri de arta inginereasca deosebite:14 tuneluri, 10 viaducte, 10 km ziduri de sprijin, 21 km taietura in munte-fiind cea mai dificila linie din tara, dar si din se europei). Iti spun de acest oras fiindca aici am copilarit. Din Oravita se poate merge la Ochiul Beiului(Rez.Beusnita-Nera), unde sunt adevarate raritati a naturii, salamandre, scorpioni, testoase iar ca flora alunul turcesc, specii de eucalipt, maslinul salbatic, liliacul salbatic s. a.
Tot in Oravita se poate vizita sondele de aur, biserica catolica, lacul mic&mare, cabana 7 Brazi, se poate merge la scitul Calugara, unde se pot admira fagii seculari-se ajunge la pestera Sf.Ana(Vf.Runc). Bafta.

| naty_3185 a răspuns:

Poti merge pe transfagarasean, muntii bucegi, castelul bran, zona rucar bran moeciu, varta dornei, sper ca ti-am fost de flos! pa

| expansiv a răspuns:

In Maramuresul Istoric pe Valea Izei...patria dacilor liberi...merita pe bune... e un tinut de basm...www.valea-izei.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand Maramuresul istoric sunt locuri minunate.

| Calinnebunul a răspuns:

Defileul vaii muresului e deosebit, iar in zona ai foarte multe de vizitat. Ca si tabara si loc unde sa stai in zona, da un search in google si vei gasi o gramada de locuri unde sa va cazati, in functie de numarul pe care-l aveti.