| Reek54 a întrebat:

Care sunt obiectivele turistice cele mai bune din Franta?
Astept cat mai multe raspunsuri, dau voturi si Funda. happy

Răspuns Câştigător
| ionutyonder a răspuns:

Arcul de triumf
Bulevardul Champs-Elysees
Turnul Eiffel
Notre Dame
Cabaretul Moulin Rouge
Muzeul Louvre
Pantheonul
Muzeul d'Orsay
Castelul Versailles
Grand Palais
Domul Invalizilor

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Obiective Turistice
Catedrala Notre-Dame ( Paris )
Piata Concorde - Place de la Concorde ( Paris )
Domul Invalizilor ( Paris )
Muzeul Orsay - Musee d'Orsay ( Paris )
Centrul National de Arta Pompidou ( Paris )
Turnul Eiffel ( Paris )
Arcul de Triumf ( Paris )
Muzeul Luvru ( Paris )
Champs-Elysees ( Paris )
Astea sunt din Paris! Din Franta mai vezi si aici
http://www.turistik.ro/franta/obiective-turistice-franta

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu esti normal? Numai in Paris sunt peste 100. Mai pune si castelele de pe Valea Loirei, inca vreo 50, plus inca alte vreo mie imprastiate prin toata Franta. Cine crezi ca ti le poate insira aici pe toate? Plus ca ti-ar trebui vreo doua vieti ca sa le vezi pe toate!

| Detecandy a răspuns:

Catedrala Notre-Dame [Catedrala Notre-Dame din Paris nu este numai simbolul capitalei ci si al Frantei, deopotriva]
Piata Concorde - Place de la Concorde [Place de la Concorde, cea mai mare piata a Parisului, este situata de-a lungul Senei, intre Gradinile Tuilerie si Champs-Elysee]
Turnul Eiffel [Turnul Eiffel este simbolul Frantei cel mai raspandit la nivel mondial]
Arcul de Triumf
Muzeul Luvru [Muzeul Luvru este printre cele mai cunoscute muzee din lume. Cladirea este un fost palat regal situat in inima orasului Paris.]
Champs-Elysees [Champs-Elysees este una dintre cele mai faimoase strazi din lume, datorita cinematografelor, cafenelelor si magazinelor de lux, care se gasesc de-a lungul ei]

| tomita2011tomi a răspuns:

Notre-Dame,e o catedrala superba merita sa o vizitezi,apoi Place de la Concorde cea mai imensa piata a Parisului,poti vizita Turnul Eiffel,Arcul de Triumf,sunt foarte multe muzee,magazine de lux,cafenele, vei intalni si multi romani la coltul strazi sa-u in metrouri, viziteaza nu ai nimic de pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Turnul eiffel, catedrala notre-dame, muzeul luvru, disneyland paris si foarte multe! franta e o tara foarte frumoasa! sper ca te-am ajutat!

| Oniisu a răspuns:

Arcul de triumf
Bulevardul Champs-Elysees
Turnul Eiffel
Notre Dame
Cabaretul Moulin Rouge
Muzeul Louvre
Pantheonul
Muzeul d'Orsay
Castelul Versailles
Grand Palais
Domul Invalizilor