| AnyAda a întrebat:

Care vi se par cele mai urate si mai plictisitoare orase? Dar cele mai frumoase?

11 răspunsuri:
| Floo a răspuns:

Pentru cele mai frumoase orase nominalizez Alba Iulia si Sibiu, cel putin in Ardeal, in rest nu ma pot da cu parerea. Am vizitat aceste orase si mi-a ramas inima acolo, Alba in special mi-a lasat o impresie superba.

| JustLiveYourLife a răspuns:

Toate orasele au ceva special... si ceva care le strica imaginea. Din pacate Bucuresti are multe lucruri care ii strica aspectul. Cel mai frumos oras mi se pare Sibiu big grin Sper ca ti-am fost de ajutor love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cel mai plictisitor, nu neaparat urat, mi se pare Calarasiul, deoarece nu exista mall, Mc, hipermarketuri, parcuri mai frumo amenajate.
Restul mi se pare mult mai frumoase decat acesta thinking

| Geobilici a răspuns:

Botosani rulzzzzz love struck

devil

Bucuresti puteeeeeee!

laughingrolling on the floor

| stefanliviu a răspuns:

Nu cred ca exista orase urate.Doar in cazul in care n-ai vizititat ce trebuia; fiecare oras are partile lui bune si rele. Te astept la Iasi sa vezi daca-i oras frumos sau urat happy

| nashu40 a răspuns:

Multe pareri aici, fiecare cu partea lor de dreptate happy
Ascultati si parerea mea : orase frumoase sunt foarte multe, daca mergi undeva si te impresioneaza sau e deosebit fata de orasul tau zici ca e frumos. Spre exemplu mie imi placea intr-o perioada Bacaul.Acum nu neaparat am si dreptate cand spun asta. Dar CU SIGURANTA am dreptate cand spun ca Cernavoda este CEL MAI URAT si CEL MAI PLICTISITOR oras din tara, fara nici un dubiu. Pe langa faptul ca e foarte murdar (de poluare ce sa mai zicem...) sunt si oamenii EXTREM DE NEPRIMITORI, NEPRIETENOSI, RAI si INGAMFATI. Stiti cum se zice :prostul pana nu-i fudul, parca nu e prost destul! No comment!
Deci se poate spune fara tagada ca uraciunea oamenilor intuneca si orasul!
Toate cele bune!

| mihaibrasov a răspuns:

La o campanie initiata de un ziar, Brasov a iesit cel mai frumos oras din Romania, desi eu as pune Brasovul (chiar daca stau aici) pe locul 2 dupa Sibiu. In rest. nu prea am umblat asa mult, dar Constanta mi s-a parut mizerabil: lipsa trotuarelor, caini vagabonzi, mizerie multa, asfalt terminat, dezordine, obiective turistice fie care subzista fie lasate in paragina, plaja vai de capul ei, taxiuri scumpe, strada principala pustie noaptea, faleza vai de ea, cazinoul darapanat.etc. (a. din cand in cand mai vezi cate un Maserati sau Lambourghini, dar nu compenseaza, ci e chiar e op dovada de snobism aiurit.).

| .LoLo. a răspuns:

Geobywaiting
Cer drepturi de autorlaughing
Chestia aia am zis`o eu cand vbeam la miclaughing

Btw.
Mie`mi place Bucurestiulaughing
Chiar daca 'P U T E'devil
Bercenu Ruulztongue

| cristi202 a răspuns:

The best: 1) Timisoara 2) Brasov 3) Sibiu
The worst: 1) Bucuresti 2) Bucuresti 3) Bucuresti

| DeiuȘca a răspuns:

Sibiu :X

| Razvan a răspuns:

Toate cele americane