| XYZ02 a întrebat:

Care sunt cele mai urate orase din Romania, dupa parerea voastra? Astept pareri si cu cele mai frumoase orase din Romania.

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Brasovul cel maj frumos oras din Romania. Si germanii il sustin cu denumirea lor de kronstadt ceea ce inseamna Brasov. Cluju e renumit pentru salariile mari care le are dar ca oras nu pare mare scofala

| whatevernvm a răspuns:

Târgoviște mi se pare un oraș urat. Nu mi-a plăcut niciodată.
Din ce am vizitat, îmi place Timișoara mult, dar și Constanța, Sibiu și Brașov.
Urmează Cluj și Iași

suntserios
| suntserios a răspuns:

Urate
Craiova, Braila, Constanta si in principiu toate orasele mici de 20-30.000 locuitori

frumoase
Sinaia, Brasov, Sibiu, Iasi, Cluj, Oradea

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Constanta numa' mic nu e... iar urit, chiar nu prea vad de ce. Portul mi se pare misto. Are ceva parculete, spatii verzi, strazi cu umbra... chiar nu inteleg de ce ti se pare urit per total.

| whatevernvm a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sunt de aceeași părere. Centrul e frumos de asemenea, e un oraș destul îngrijit în care chiar ai ce vizita

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mda, doar ca orasele nu sunt formate doar din zone turistice. Mie periferia Constantantei mi se pare mizera. La fel si marile bulevarde tronate doar de blocuri urate. Si prin centrul vechi mai au de munca. E adevarat ca nu am fost de vreo 3 ani, dar nu cred ca s-a schimbat radical.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Daca o iei asa, periferia a 9 orase din 10 e mizerabila.winking

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da si nu.
Brasov, Sibiu, Cluj chiar si Iasi au periferii decente. Cand intri in oras nu iti vine sa iesi imediat

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

In Iasi, ca plasament pe harta pot spune ca stau aproape de periferie. Buba e ca sunt unele zone semi-centrale care arata ca naiba. Bine, se misca spre bine lucrurile in general, dar si aici e ca in multe orase mari - se construieste fara nici o noima.

| Bondarel99 a răspuns:

Orasele in care traiesc foarte multi cetateni romani de o anumita etnie.

Cele mai frumoase: Sibiu, Brasov, Sighisoara (astea imi vin in minte).

| NLS a răspuns:

1. oras in totalitate urat nu exista.
2. Sibiu, Sighisoara, Cluj, Brasov, Timisoara, Iasi, Tg Mures.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NLS):

Ia si viziteaza Tecuciul, Adjudul, sau alta comuna de-asta mare...

| XYZ02 explică (pentru NLS):

Prin "urate" ma refer la calitatea vietii scazuta in comparatie cu alte orase.

| Ineys a răspuns:

Sibiu, Cluj, Brasov, Timisoara, Alba-Iulia si in general astea cu o arhitectura mai aparte si mai veche sunt destul de frumoase.
Urate... nu stiu ce sa zic, din ce punct de vedere? Estetic? Al oamenilor? Nu pot spune c-am un oras care sa-mi displaca.

| RobertMoon a răspuns:

Urate: Giurgiu, Barlad, Petrosani, Alexandria, Vaslui
Frumoase: Oradea, Sibiu, Piatra Neamt, Constanta, Orsova

| deeeaqq a răspuns:

Urâte: Giurgiu, Brăila, Focșani, Slobozia

Frumoase: Brașov, Sibiu, Constanța, Cluj

| Yuoia a răspuns:

Urate: Copsa Mica, Petrosani, Azuga, Covasna... asa, ce-mi amintesc repede.
Frumoase: Oradea, Baia Mare, Iasi.

| Dalmore a răspuns:

Frumoase: Brașov, Sighișoara, Timișoara, Oradea, Iași, Alba-Iulia, Baia Mare, Targu Mures, Cluj
Urâte: restul

| wpetterssone a răspuns:

Orașele care m-au impresionat în România sunt: Sibiu, Brașov, Iași, Cluj Napoca și Timișoara.

Răspuns utilizator avertizat
| Adina4526 a răspuns:

Brașovul este cel mai frumos oraș pe care il poti vizita in România!❤️