| alexutsuuu a întrebat:

Credeti ca persoanele cu ochelari sunt urate sau plictisitoare?

Răspuns Câştigător
| Spufff :x a răspuns:

Normal ca nu. O pereche de ochelari nu caracterizeaza omul! Daca porti ochelari nu inseamna ca trebuie sa "catalogam" acele persoane fiind plictisitoare sau urate. La unele persoane le sta mai frumos cu ochelari, decat fara! :*. nu te simti "oarecum" daca porti ochelari ca nu merita love struck. Cei ce te iubesc te accepta asa cum esti! love struck

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sunt chiar inteligente. Uratenia e un capitol subiectiv.Mai ceva ca frumuseteaoh go on
Urat mi se pare si un frumos cu caracter infectwinking

| Bacemi a răspuns:

Ochelarii pot constitui un avantaj. Asta pentru persoanele enigmatice, pentru cei care sub o privire ascund multe lucruri frumoase. Nu consider ca ochelarii sunt neaparat ceva rau. In primul rand conteaza scopul lor. Urasc ochelarii de soare pentru ca imi dau impresia ca mereu cine ii poarta e mai superficial si nu ii poarta doar pentru scopul lor ci si pentru impresii. Totul depinde de cata incredere ai in tine. Si apoi poti sa alegi un model ceva mai dragut, chiar daca vorbim despre ochelari de vedere. Sunt unii care arata bine si avantajeaza. De obicei ochelarii sunt un dezavantaj pentru cei care nu au incredere in ei si nu au nimic deosebit de aratat. Pentru cei care stiu ca sunt deosebiti si au ceva frumos de aratat constituie un avantaj. Increderea conteaza foarte mult. Nu trebuie sa lasi astfel de lucruri sa te afecteze. Conteaza cine esti in primul rand, nu cum arati. Aceeasi persoana esti si cu o pereche de ochelari si fara. Sunt plictisitoare si urate persoanele care nu vor sa se bucure de viata.

| Firefly a răspuns:

Cu siguranta nu. Ce legatura are faptul ca o persoana poarta ochelari cu personalitatea ei?
Cred ca persoanele care catalogheaza oamenii ce poarta ochelari sunt limitate mintal.

| Antrax a răspuns:

Te referi la cei cu ochelari de vedere hmm pai unii sunt atat de adorabili cu oshelari :X:X:X.

| Puf a răspuns:

Nimeni nu poarta ochelarii deoarece sunt in trend sau asa le place lor. Persoanele care poarta ochelari au un defect la ochi si necesita sa-i poarta. Nu doar persoanele urate poarta ochelari, sunt persoane f f frumoase care din pacate au probleme cu ochii si sunt nevoite sa-i poarte. O pereche de ochelari nu te pot face mai urat sau mai frumos, sunt doar un obiect. Fiecare e frumos in felul lui, cu sau fara ochelari.

| Kenny a răspuns:

Cred ca persoanele cu ochelari sunt doar persoane cu ochelari, nu persoane mai frumoase sau mai urate.winking

| shtephie a răspuns:

Draga mea, a purta ochelari este ceva f bine de admirat, ca multi au probleme de vedere si nu poarta! Trebuie sa fii mandra ca porti!
La un om conteaza foarte mult caracterul, ce scoate pe gurawinking

| rebela a răspuns:

Nici una nici alta eu zic ca persoanele cu ochelari par mai intelectuale si mai inteligente si fetelor chiar le sta bine cu ochelari le fac mai interesante.

| cosminbacau a răspuns:

Eu zic ca cel mai mult conteaza gandirea unui om si cum se exprima el. E o tampenie sa zici ca o persoana cu ochelari e inteligenta sau nu. Suntem noi la fel, dar suntem foarte diferiti.

| Wintersmile a răspuns:

Nu.Cred ca ceea ce e in interior conteaza si nu ar trebui sa ne lasam influentati de aparentele exterioare, pentru ca nu haina face pe om.Consider ca nu ar trebui sa ne preocupam mai mult de trup decat de suflet si daca altii rad de noi, nu ne intristam, nu inseamna ca au dreptate. Avem datoria sa-i facem sa inteleaga viata nu doar din punct de vedere material.
Si eu am avut ochelari si sincer nu a fost rau.

| Meiyra a răspuns:

straight face
ce intrebare straight face
s a prostit lumea?