| AndreeaRullz a întrebat:

Cat costa intrarea la Disneyland in Paris?tongue

8 răspunsuri:
| Mamamare a răspuns:

Parca pentu copii 50 euro.si Pentru adulti 70-100...Cam asa.:X

| Mamamare a răspuns:

Eu cand am fost in Franta, vara...Niste prieteni au mers acolo si au spus ca au dat 80e de adult, si pentru fetita lor au platit 50e. Apoi nu stiu sigur cate este acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru copii intre 3-11 ani 39 euro si 47 euro pentru adulti
http://www.1001hoteluri.ro/ghid_de_calatorie_paris.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mergi cu masina autostrada in Franta este cam scumpa, dar se circula excelent pe drumurile nationale! daca ai un gps cu soft-ul bun poti sa deselectezi drumurile cu plata si vei folosi portiunile de autostrada fara plata si drumurile nationale! in Germania, gratis.Austria, Ungaria vigneta mai ieftina
Pretul benzinei variaza odata cu pretul petrolului, in Franta cel mai ieftin alimentezi la statiile de benzina care tin de un market (DE EX INTERMARCHE)si nu la statiile tip shell etc!
Cazarea in apropierea parcului de distractii este destul de scumpa(eu am gasit cel mai ieftin 119e/noapte dar asta direct la receptie)! poti sa te cazezi tot la un hotel care este localizat mai aproape de parc si apoi sa folosesti propria masina. exista parcari in zona dar cam costa! exista si o parcare free dar nu am gasit locuri libere si ma gindesc ca asta este o normalitate!
bilet adult 50e copil in jur de 30e (parca) asta doar pentru parca! la studiouri alta poveste! biletele le procuri la fata locului, fara probleme si sint valabile pentru ziua respectiva pentru mai multe iesiri- intrari(daca vrei sa iesi la restaurantele din ext parkului te intreaba daca vrei sa reintri si-ti pun o stampila pe mina)
oferta parca se refera la o zi gratuita pentru 3 cumparate.
asta pentru excursia pe cont propriu!
daca alegi o agentie vei putea solicita cazare direct in parc, intr-unul din hotelurile lor. e scump dar asta iti va acoperi intrarile in parc si vei avea transportul pana la locurile de distractie gratis. oricum, agentiile serioase au un pret preferential, negociat cu Disney, pret pe care tu-ca turist separat il vei plati integral, iar prin agentie il vei avea putin mai mic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

70 euro am dat eu anul trecuttongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

40 de Euro...am fost si eu in vara asta la Paris dar si la DisneyLand...

| MihaLoveYou a răspuns:

Si eu am fost si costa aprox. 25 de euro.

| maia_1923 a răspuns:

Gasesti mai multe aici:
http://www.evadeaza.ro/impresii/detalii-sejur-la-disneyland-paris.html
http://www.disneylandparis.com
52 pentru. adulti ceva mai ieftin pentru copii