| Darius123456 a întrebat:

Cat de sigur este un zbor de 3 ore?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Te-am prins deci! Nu trebuie sa-ti fie frica. In noiembrie am venit din Anglia cu avionul. A fost primul zbor. Foloseam doar masina dar era obositor. A fost foarte frumos cu avionul. Decolarea da ceva emotii.

22 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La fel de sigur ca un zbor de 1 oră. Numai ca e mai lung.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru ObiectivulAnonim66):

Asta e viata. Riscul exista oriunde si oricand in viata noastra.

| Violleta2022 a răspuns:

Extrem de sigur!
Ce naiba, sunt doar 3 ore!
Am peste 400 de ore de zbor si nu am picat cu nici un avion!

suntserios
| suntserios a răspuns:

La fel de sigur ca ala de 1 ora, ala de 2 ore sau ala de 11 ore

| ALGator a răspuns:

Riscurile mari sunt la aterizare și decolare.

| NAT0 a răspuns:

După 15 minute să fii sigur că o să pice avionul cu tine și o să mori, scuze că am fost rău. sad
Niciodată nu se știe, dacă așa „ți-e scris" să mori, poți să mori și acasă așa că n-ai de ce să-ți faci griji.

Răspuns utilizator avertizat
| Xelon a răspuns:

De 10 ori mai sigur decat cu masina, sper ca te-am lamurit.

| Darius123456 explică:

O sa merg maine cu wizzair cred ca e o firma buna

| darrio2007 a răspuns (pentru Darius123456):

Da.Tot cu ei am zburat si eu. Dar te-a costat mult biletul acum. 300-400 de euro. In 16 noiembrie am venit cu 28 de lire biletul + 32 de lire bagajul de cală. Ai facut check-inul online?

| Darius123456 explică (pentru darrio2007):

A fost 210 RON biletul check-in merg maine cu 2 ore inainte sa il fac, bagajul de cala vreo 10-15 kg
Merg pana in barcelona

| darrio2007 a răspuns (pentru Darius123456):

Ok. Drum bun si nu-ti fie frica. Ai sa mai vrei sa zbori. Ma intorc in Anglia la sf lunii tot cu avionul. Abia astept.

| Darius123456 explică (pentru darrio2007):

Mersi la fel!

| Mefistofelicul a răspuns:

Depinde de firma pe care o alegi daca este low cost nu prea e sigura daca e mai scumpa este ceva mai buna. Nimeni nu garanteaza succesul calatoriei in proportie sigura. In zbor exista si riscuri.

| suntserios a răspuns (pentru Mefistofelicul):

Ai ziso si tu de parca zilnic pica cate 2-3 avioane low cost si cele ale companiilor de linie zboara bine mersi

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mefistofelicul):

Ai habar cum functioneaza low-costurile si de unde reusesc ei sa reduca cheltuielile? Daca nu, taci din gura. Cele mai mari sanse sa crapi le ai in masina sau ca pieton. Avionul e de departe cel mai sigur mijloc de transport, statistic vorbind.

| Clorox a răspuns (pentru suntserios):

Nu, el vrea avioanele alea care costa 2000 E pana la Luton laughing
De parca doar alea sunt sigure laughing