| donisanalex22 a întrebat:

Cate ore mi-ar luat daca as parcurge cu bicicleta 25 de KM?

Răspuns Câştigător
| mariuster a răspuns:

In primul rand depinde ce fel de bicicleta ai, unde vrei sa mergi cu ea si cu ce viteza te deplasezi. Unele biciclete merg mai rapid ca altele, pe asfalt mergi mult mai repede decat pe alte suprafete, iar in legatura cu viteza, daca pedalezi cu 25 km/h intr-o ora ai terminat, insa daca poti pedala mai repede vei ajunge la destinatie intr-un timp mai scurt.

4 răspunsuri:
| hummmer a răspuns:

Depinde de relieful parcurs si de cat de repede pedalezi, o ora-doua.

| MineaIonutDaniel a răspuns:

Daca mergi cu viteza 1 ora 2

| BigBadSheep a răspuns:

21 km făcuţi în 40 de minute - mers destul de grăbit, nu cu viteză. Foaia mare pinion mediu. Ţine şi la viteză şi la urcarea pantelor.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Intre 150 si 240 de minute, in functie de viteza si pauze!