| ღtuweetyღ a întrebat:

Ce credeti despre disneyland? este un loc bun de vizitat?

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Bineinteles. Este un parc de distractii imens si de asemenea, un obiectiv turistic apreciat de catre persoanele de toate varstele. Dar sa stii ca va trebui sa stai macar 2-3 zile ca sa-l vezi pe tot. Are 2 parcuri si o zona cu restaurante. In apropiere gasesti hoteluri si chiar la intrare in Disneyland este un hotel superb. Cand vei intra, poti merge pe strada principala (Main Street), iar in capatul acesteia, vei gasi castelul Frumoasei Adormite. Sunt o groaza de lucruri de facut si de vazut. Vei intra in lumea fiecarei povesti Disney. Poti cauta pe Google mai multe informatii utile. Sper ca te-am ajutat!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MrAngelus a răspuns:

Da, cea mai tare atractie turistica a Frantei pentru copii.

| LarisaNicoleta06 a răspuns:

Buna! Da, este un loc bun de vizitat este foarte frumos acolo... dar disneyland cred eu ..este mai mult pentru copii..este un parc foarte mare cu multe carusele si altele. Funda?:X

| angeldevil_7103 a răspuns:

Iti spun eu am fost acolo e super nici nu sti unde sa mergi prima data merita vizitat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca da. happy

| adorciocolata a răspuns:

As dori sa mai mentionez faptul ca te poti intalni cu personajele Disney si sa faci poze cu ele.

| Carmenssyta a răspuns:

Adorciocolata are dreptate! Am fost si eu acolo si chiar iti recomand sa te duci daca ai ocazia.Este prea frumos si ai ce vedea.Chiar merita!

| andreeagicu a răspuns:

Da. e un loc bun de vizitat pentru orice varsta, http://blog.esky.ro/2011/12/pove%C8%99tile-prind-via%C8%9Ba-in-disneyland/