| Apostol_Mihai_1997 a întrebat:

Ce liceu si ce profil este potrivit pentru a lucra intr-o agentie de turism? Si ce facultate?

Răspuns Câştigător
| Larrissa21 a răspuns:

Pai un profil bun ar fi stiinte-sociale ( daca gasesti si intensiv limba straina : engleza, franceza, germana etc. si mai bine ) si ca facultate uite aici o lista cu facultati de turism din toata tara : http://www.sutalasutaturism.ro/facultati-turism/

1 răspuns:
| Ioana86 a răspuns:

Sunt preferati absolventii de la Geografia Turismului - Universitatea Bucuresti (dar pana la urma nu conteaza asa mult daca ai pasiune pentru domeniu).