| mari0 a întrebat:

Ce facultate ar fi recomandabil de urmat dupa terminarea unui liceu pe profil economic, turism?
La Cluj sau la Bucuresti? happy

Răspuns Câştigător
| yuli10 a răspuns:

In bucuresti, in cadrul ASE ai putea urma una dintre facultatile: administrarea afacerilor (cu predare in limbi straine), relatii economice internationale, comert.
aceste facultatii le poti gasi si in cadrul unor universitati particulare daca nu reusesti sa intri la ase, de exemplu romano-americana sau spiru haret.

2 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

ASE sau Geografie - turism.

| alexxaz a răspuns:

Pai ai mai multe variante, te poti orienta spre contabilitate, management, finante si banci, etc. Vezi ce iti place mai mult si decide-te!