| otilikapostolik a întrebat:

Ce sa imi iau in excursia in care dormim o zi cu scoala?

Răspuns Câştigător
| DWDT a răspuns:

Banuiesc ca ve-ti dormi mai multi in camera unui motel/hotel/pensiune. Iti poti lua la tine niste haine (obligatoriu pijamale, haine de schimb, lenjerie intima). E absolut obligatoriu sa ai la tine un sapunel si un prosopel, un pieptene/o perie, periuta si pasta de dinti. Niste papuci de casa/slapi. Ia-ti si ceva de mancare gen sandwichuri, fructe, bomboane. Ia-ti apa si/sau suc. Daca ai probleme cu raul pe autocar ia-ti niste lamai si niste pastile de rau. Aparatul de fotografiat. Telefonul bine incarcat si castile/ un mp3. Servetele. Niste joculete mici gen carti. Daca iti place sa citesti ia o carte cu tine. E bine sa ai o geanta de mana maricica in care sa-ti ti bani, telefonul, aparatul foto, servetelele, niste pastile de rau, o sticluta de apa, un plovaras (care sa o porti cu tine cand vizitati diferite obiective. Bafta si calatorie placuta. Funda?

6 răspunsuri:
| Smiiiilee a răspuns:

Pai trebuie sa iti iei haine, mancare, apa sau suc, si daca vrei jocuri de dimensiuni mici. Funda?

| hey97 a răspuns:

Intr-o excursie de genul asta trebuie sa iti iei haine de schimb, mancare(sendvis, dulciuri, apa/suc), reviste sau mp3 ce vrei tu.Este important sa nu uiti bani la tine poate vrei sa iti iei ceva.

| hey97 a răspuns:

Fundahappy:*

| Mαdαliηα a răspuns:

Pai sa-ti zic, ia-ti de ce crezi tu ca ai nevoie, eu nu stiu ce iti place si ce nu kiss.

Răspuns utilizator avertizat
| faramatania a răspuns:

Sacul de dormit.