| MirceaCal a întrebat:

Ce zona a Romaniei nu merita vizitata?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zona de sud

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Suceava

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

De ce tocmai Suceava, care a fost cetate de scaun a Moldovei? Orașul are multă încărcătură istorică.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

E plina de tarani, iar orasul arata ca naiba.
A domnit Stefan cel Mare acolo, dar ei se recomanda bucovineni, nicidecum moldoveni rolling on the floor
Prin judetul SV gasesti cate ceva de vizitat, cum ar fi masivul Rarau, mocanita de la Moldovita, parcul si telescaunul din Vatra Dornei.
Dar prin resedinta de judet, nu e nimic interesant. E un Cernobil populat. Mai demult era suprapoluat, din cauza fabricii de celuloza. Mirosea a cancer de la 20km.
Daca din greseala ajungi in zona sucevei, mai bine vizitezi Botosaniul. Ai multe case memoriale, muzee, lacul lui Eminescu, un parc cu hidrobiciclete, un aqua parc... Iar orasul e dragut, neaglomerat si cu multa verdeata, ai unde te plimba.
Sau la vest de Suceava, orasul Bistrita e intr-adevar frumos... Nu stiu atractiile din el, dar ai ce admira, doar plimbandu-te prin el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hoia Baciu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Padurea hoia Baciu

| Kornuletz540 a răspuns:

Pădurea Horia Baciu, pentru că extratereștrii și fantome, Craiova deoarece sunt cuțitari și au săbii multe, Vaslui pentru că acolo violurile, bețiile și bătăile între clanuri sunt la ordinea zilei( cred că și în Bacău e la fel), Ferentari că e multă țigănie și gunoaie pe străzi, Mamaia din cauza cocalarilor, maneliștilor și pițipoancelor la tot pasul, Teleorman că acolo e prea multă sărăcie și Suceava pentru că acolo, în afară de niște cetăți, nu prea ai ce vedea. Cred că te-am convinshappy

| SirenicaCuMomite a răspuns:

Eu am alergie la Oltenia.Nu mai calc acolo nici să mă bați.