| MeyGogutza a întrebat:

Ce zone turistice as avea de vizitat în Marea Britanie?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In toata Marea Britanie? Pai sunt o groaza.

Incepem cu Anglia, Londra mai exact care este un oras extrem de turistic cu zeci de obiective.

Pe langa Londra mai ai o groaza de atractii precul Windsor sau Stonehenge.

Baile Romane, un muzeu foarte interesant

Campusurile Cambridge si Ofxord

Orasul Liverpool am auzit ca e frumos

Castelul Durham undeva la nord spre granita cu Scotia

Bisericile din orasul York

Pe urma poti vizita Scotia, orase precum Edinburgh sau Glasgow. La fel poti vizita si partea rurala a Scotiei care e f frumoasa.

In Irlanda poti vedea Dublin si coasta de vest cu niste peisaje f f ffrumoase. Deasemenea prin Irlanda gasesti o groaza de castele medievale

1 răspuns:
| MeyGogutza explică:

Mulțumesc foarte mult!