| anonim_4396 a întrebat:

Cei care ați călătorit/muncit/locuit în Regatul Unit, cum e acolo?
Cum sunt oamenii, alimentele, prețurile, salariile?

Răspuns Câştigător
| nukeyly a răspuns:

E alta lume, nu poti compara uk cu ro, la ce-ti ofera una fata de alta, oamenii sunt cum sunt si depinde peste cine dai si cum sufla destinul, padure fara uscaturi nu este numa in "Alba ca zapada".
Conditii mai bune ca in ro pe termen lung? DA
Pensie mai buna ca in ro? DA mai ales daca dupa, te intorci din uk in ro si-ti vine pe card. Chiar de-i pensia minima, anticipata sau de boala tot esti pe plus fata de super pensia minuscula oferita de statul roman cel mai mare hot legal.

6 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Oamenii de c*cat.
Preturile mari.
Salariile mai mari decat in RO.
Chiriile mari, daca nu te duci sa stai in camp.

| Albi193jeh a răspuns:

Eu am locuit în NY 8 ani unde urmează sa ma întorc, oameni sunt ok, alimentele sunt mult mai bune ca în România, preturile sunt ok (părerea mea) iar salariile sunt mari

| blackann a răspuns (pentru Albi193jeh):

Adica in Lincolnshire?

| Albi193jeh a răspuns (pentru blackann):

Adică în New York?

| Albi193jeh a răspuns (pentru blackann):

Adică în New York

| blackann a răspuns (pentru Albi193jeh):

New York, Lincolnshire. Daca nu, atunci raspunsul tau nu are nicio relevanta.
Alimentele in NYC nu sunt niciodata mai bune decat in Romania rolling on the floor am trait si eu acolo si in New Jersey si in Philadelphia.
Omul intreba de UK.