| andreea_8437 a întrebat:

Cine a fost rgele sau regina Romaniei?

10 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Aici poti citi depre toti si toate in ordine cronologica http://ro.wikipedia.org/wiki/Cronologia_monarhiei_%C3%AEn_Rom%C3%A2nia

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

De regina Maria nu își amintește nimeni?

| maryana5 a răspuns:

Rege al Romaniei a fost >Carol I< in 1879-1914 nerd
eu am auzit si de o asa zisa regina a Romaniei...>regina Maria< 1875-1938
si sunt sigura ca ai auzit de >regele Mihai< care inca mai traiestewinkingwinking
xoxooo, mary peace sign

| KeepCalm a răspuns:

Ferdinand I...carol I si carol al-II-lea. Mihai.

| KeepCalm a răspuns:

Funda?:*

| gherghe_9739 a răspuns:

Romania a avut numai regi. Ultimul rege afost Mihai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania a avut 2 regi, Carol I si Ferdinand. Carol II a fost un dictator. mihai a fost un pisacios pasionat de motoare si de avioane, a facut numai tampenii, deci nu poate fi numit rege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.tkinter.smig.net/CarmenSylva/index.htm sotia lui Carol 1 de Hohenzollern : regina Elisabeta cunoscuta cu numele Carmen Silva

| Chuck a răspuns:

A foooosttttt, esteeeee si va fiiiiiiiiiiiiii: George Becali.

| Razvy197 a răspuns:

Carol I si regina Elisabeta. Iar acum e regele Mihai