| Paulickk a întrebat:

CIne stie care sunt cele mai cunoscute chestii din romania?(si imi vechi si mai noi) pe care sa le stie aproape toata planeta... ex:Nadia, Dracula

Răspuns Câştigător
| SkyCracker a răspuns:

Transfagarasani
Gheorghe Hagi
Palatul Parlamentului
Paula Seling (faza cu Eurovisionul)
Dacia
Si cred ca nu mai e mult si se va afla si de Basescu

4 răspunsuri:
| Sconcsiş a răspuns:

Dracula ii chestie?!

| alessia5158 a răspuns:

"chestii din Romania " raised eyebrows, asa s-or numi daca tu spui! Poftim doua dintre multele "chestii" care au facut cunoscuta Romania in lume : *Motorul cu reactie inventat de Henri Coanda
*Ribozomii celulei-sediul sintezei proteinelor, descoperiti de Emil Palade ( premiul Nobel 1974)

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nadia Comăneci e chestie? Aoleu.
Cred că tu eşti pe cale să devii o chestie şi încă al dracu' de cunoscută.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.facebook.com/home.php? #!/album.php?aid=19029&id=142699105770909
uite aici