| ElizaUzumaki609 a întrebat:

Credeti că aș putea vizita Japonia fără să știu japoneză?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca o poti vizita, majoritatea vizitatorilor straini in Japonia nu cunosc limba.
In schimb ar fi bine sa cunosti engleza, cu aceasta te poti descurca in Japonia.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, dar ar fi bine sa inveti cate ceva despre calatorii si despre japonezi. Eu sunt abonat la canalul asta si ii urmaresc: https://www.youtube.com/@CosminAvram Prezentatorul este un tanar foarte organizat care stie sa redea esentialul.

| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| johnnny123 a răspuns:

Cam ce procent dintre turiștii care vizitează Japonia crezi că știu japoneză?

| ReddY25 a răspuns:

Da