| Catalina_8352 a întrebat:

Cu ce asi putea sa ma ocup in timp ce merg in autobus timp de 6 ore?

Răspuns Câştigător
| Millyemy a răspuns:

Ai putea sa alsculti muzica, sa vorbesti, sa te joci pe telefonul tau, si te rog fundita.

24 răspunsuri:
| alexxutza_3567 a răspuns:

Citeste o carte.reviste etc. sau poti asculta muzica. Jocuri pe telefon.depinde ce iti place sa faci.

| teo97 a răspuns:

Sa citesti sa asculti muzica, sa dormi sa faci integrame sau sudoku sunt multe variantewinking

| katala a răspuns:

Daca te plictisesti sa privesti peisajul, incearca sa studiezi oamenii din jurul tau si sa deduci cat mai multe lucruri despre ei pe baza unei observatii atente. Asta nu inseamna sa privesti cu prea mare insistenta la ei, ci doar sa fii un fin observator.

| xxoODarkOoxx a răspuns:

Citeste o cartebig grin

| asdfqw a răspuns:

Pai poti citi o carte, poti juca jocuri pe tel,
daca ai net pe mobil poti sa mai vb cu prietenii sau ii poti suna...
poti asculata muzica la casti

| allleeeee a răspuns:

Pai iti pui multe melodii pe telefon si iti iei si castile si ascultii muzica.
Ia niste reviste pentru fete(Popcorn, Bravo Girl, Bravo, Cool Girl etc.)
Ia niste cartii de joc si joaca-te cu cineva.
Ia ceva si deseneaza.
Ia si niste gustari, dulciuri.
Inumara copacii, stalpii, casele, blocurile.
Dormi
Vorbesti cu cineva la telefon.
Faci farse la telefon cu nr. ascuns.
Distractie placuta!

| ღ ღ teodorucaღ ღ a răspuns:

Buna

Daca esti cu cineva sa joci carti, sa joci tomanap, spanzuratoare, sa desenezi, sa scrii, sa citesti sa te joci pe telefon daca ai jocuri, sa te uiti pe geam sa vezi ce peisaje sunt si poate desenezi una, sa faci poezii sau cantece daca vrei, sa-ti iei o revista, sa faci felicitari daca vrei, sa faci origami :d. Cam atatea idei t-as putea da eu sper ca te-am ajutat

Paa

| pinguuu a răspuns:

Ai putea asculta muzica la telefon \mp3. sau sa citesti o carte. sau o revista... sper ca te.am ajutathappy

| Just a kid a răspuns:

Cu dormitul

| gabitza_6878 a răspuns:

Ai putea sa studiezi gramatica limbii romanewinking

| szilard45 a răspuns:

Somn, joc pe laptop, vorbit la tel, admirat privelistea

| Miяu a răspuns:

Sa asculti muzica, sa desenezi laughing, sa compui poezii laughing, sa canti, sa vorbesti la telefon, sa faci poze laughing, etc.

| Etelca a răspuns:

Draga Catalina, in timp ce mergi 6 ore cu autobuzul ti-as propune sa citesti, sa asculti muzica, sa te joki pe telefon si multe altele, cum ar fi sa te uiti pe geam. Sper ca te-am ajutat si mai sper sa-mi dai fundita!

| msonegirl a răspuns:

-Citind o carte
-Facand integrame

-Sa asculti muzica la mp33 (chiar si radio)
-Sunt reviste cu jocuri

-Iti iei ziare, reviste...
-Poti sa faci poze peisajelor (eu una, cred, ca asta as facehee hee )

| Daaianna a răspuns:

Pai ia-ti cu tine cateva reviste sa citesti sau carti.hee hee, joacate cu cartile de joc, ia-ti castile si asculta muzica, mai dormi, sunt atatea de facut si nici nu vei observa cum zboara timpul.

Aaa si calatorie placuta!happy :*

| PeAcE a răspuns:

Pai ai avea mai multe obtiuni, cum ar fi:

sa asculti muzica

sa te uiti pe geam si sa astepti sa treaca timpulbatting eyelashes

si ar mai conta si cu cine mergi:-ai putea sa te joci carti
-sau alte jocuri daca mergi impreuna cu cine va cunoscut.

ai mai putea si sa te joci pe telefon.

| RloveR a răspuns:

Pai.sa iti spun ce am facut eu timp de 8 ore cat am mers pe autobuz. rolling eyes
M`am uitat pe fereastra, am vizionat un film pe laptop, m`am jucat pe laptop, am ascultat muzica la casti si am dormit. big grin

| abbi a răspuns:

Pai u ce crezi ca ai putea sa faci decat sa asculti muzica sau sa citesti...

| ViSe CoLoRaTe a răspuns:

Oooooohhhh! E cam mult 6 ore, si te cred cit este de plictisitor.Chiar nu stiu ce sa-ti recomand dar cred ca asta:instalezi pe celularul tau cintecele preferate si le asculti, da pina la urma te saturi de ele.Sa incercam alt ceva! Daca ai posibilitatea sa-ti ei prietena cea mai buna sau mai multi prieteni cu tine asta faci si tot drumul vorbiti, va povestiti bancuri, ghidusii etc., daca nu ai aceasta posibilitate iti iei niste jurnale si te yuiti in ele, nu stiu poate iti place sa crosetezi sau sa impletesti, daca da atunci pregateste-ti andrelele si ata sai croseta la drum. Daca nu te ocupi cu alt ceva mai interesant, asta depinde de ce hobiu ili place, poate ai laptop si daca da il iei cu tine si cu el sigur nu te plictisesti caci gasesti ce vrei acolo, dar daca nu gaseste alta ocupatie, sau poate il poti imprumuta de la prieteni, rude, verisori? Mai intreaba-i si pe ei daca au avut oun drum de citeva ore si cu ce s-au ocupat, nu cred sa nu-ti spuie!

Ei asta e cam tot, nu mai stiu ce sa-ti recomand dar macar ceva de aici poate iti alegi?

| Libelle a răspuns:

Mai suni si tu pe cineva, mai dai mesaje, mai te uiti pe o revista, admiri peisajul(dk ai ce vedea), asculti muzicaa.nu e asa mult 6 ore, trec repede mai ales daca mai si dormi(ca mine)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce fac eu cand am de parcurs distante mari cu autobuzul? Dorm.

| zapacel a răspuns:

Poti citi o carte. sa asculti muzica la telefon/mp3/ipod. daca ai laptop poti sa te uiti la un film. daca pe drum peisajul este frumos poti face niste poze cu aparatul, sau poti chiar filma. dar unde mergi 6 ore cu autobuzul?:O

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scobitul in nas! ( adolf )

| robby212 a răspuns:

Daca ai laptop si internet... stai vorbesti cu prieteni te joci intri pe Farmerama...