| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Vreau sa ocup un loc la catedra anul acesta. O sa termin modulul psiho-pedagogic nivel II si vreau sa ma pregatesc din timp. Unde as putea sa vad ce anume trebuie sa invat, exista o bibliografie care trebuie citita? Poate sa ma lamureasca cineva care este treaba cu gradele? Eu merg pe specializarea istorie. Si cand anume se va da examenul?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

în județul tău, la inspectoratul școlar, ia legătura cu inspectorul de istorie și-ți dă toate datele necesare
(desigur îl rogi frumos, nu ca aici pe site: "vreau sa..." și atât)