| anonim_4396 a întrebat:

Cum arata un sat intr-o țară dezvoltata? Sa zicem din Germania, Spania, Franța, Belgia, Marea Britanie sau Irlanda?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Foarte diferit de la o tara la alta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intra si tu pe google maps si vezi
majoritatea arata superb (mai putin cele din Spania care nu e chiar o tara curata)

| Frank51 a răspuns:

Cele din Germania, am stat în vreo 3-4 sate, sunt ca orașele la noi, ai supermarket și tot ce ai nevoie.

| johnnny123 a răspuns:

În primul rând, cu infrastructură. Drumuri, canalizare, electricitate, gaze, etc. Copiii nu trebuie să meargă pe jos 5 km pe câmp ca să ajungă la școală, școala nu are wc-ul în curte, iar ambulanța nu ajunge după 72 de ore.

| Hyperion7 a răspuns:

Cam ca un mic orășel de la noi,bineînțeles cu toate condițiile pentru un trai normal,asta însemnând:apa curenta,gaz, drumuri asfaltate ori frumos pietruite, pe scurt, la standarde europene, la noi mai durează până ajungem acolo sad

| Standt a răspuns:

Mai bine ca un oras dintr-o tara subdezvoltata, sa zicem Romania.

| EestiSodalane a răspuns:

E atât de greu să folosești google maps?

| anonim_4396 explică (pentru EestiSodalane):

Vreau descrieri mai detaliate!

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Un sat din aceste tari arata cam ca un oras mai mic de pe la noi. Sunt foarte curate, au strazile asfaltate, restaurant, supermarket etc. Gasesti de toate.

| anonim00110 a răspuns:

Foarte diferit fata de unul din Romania.Liniste totala niciun copil.Doar case și niciun magazin. Dar norocul este că autobuzele trec des prin sat pentru a putea transporta pe cei din satul cu tare în oraș.