| livinnoel a întrebat:

Cum procedezi sa gasesti de lucru pentru restul sezonului de vara cand ai ajuns undeva pe plaja, in Grecia, fara sa stii pe nimeni, ca si roman care stie engleza?

2 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Ar trebui totusi sa nu pleci asa nepregatit! Intereseaza'te pe net despre ce ai putea face acolo, si daca poti gasi un loc de munca usor, sau trebuie sa stai sa cauti cu zilele.Depinde si ce meserie ai...la ce te pricepi, acum vara sunt cautati ospatarii, bucatarii adica lucrul in alimentatia publica!
Succes!

| JustMeFlory a răspuns:

Www.MyJob.ro
selecteaza de acolo ca vrei sa muncesti in strainatate si vei gasi multe joburi si pentru Grecia.
Succes!