| dedddddd a întrebat:

La vara plec in Grecia, trebuie sa imi fac neaparat pasaport, sau e de ajuns ceva de la notar? ( nu am buletin straight face)

4 răspunsuri:
| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Daca nu ai buletin e logic ca iti trebuie pasaportlaughing

| xXxRaduxXx a răspuns:

Depinde pe unde mergi si cu ce. Daca mergi cu avion Romania-Grecia ajunge adeverinta aceea de la notar. Daca mergi cu masina/autocar prin Macedonia sau orice alta tara non-UE iti trebuie obligatoriu pasaport.

Cel putin asa a fost vara trecuta poate s-a schimbat.

| JadeT a răspuns:

Trebuie obligatoriu pasaport daca ai sub 18 ani. daca ai 18 ani poti doar cu buletinul.De la notar iti trebuie o procura in caz ca pleci cu cineva care nu a mama sau tata prin care parintele tau declara ca este de acord sa parasesti tara cu acea persoana iar daca acea persoana nu e mama sau tata ii trebuie cazier altfel nu puteti parasi tata(asa se face la avion.mie asa mi-a cerut nu stiu cum este la autobuz}daca te duci cu autobuzul nu cred ca mai trebuie procura dar pasaport tot iti tebuie daca esti minora. sper ca te-am ajutat:*

| Mali_3462 a răspuns:

Iti trebuie pasaport big grin.