| MihaiSpeedster a întrebat:

Cunoscători ai Greciei, am nevoie de sfatul vostru. Vreau să merg la vară în Grecia, nu am mai fost niciodată și vreau recomandări de destinații. 7 zile, începutul lui Iunie. Destinația ideală pentru prima vizită. Nu mă interesează prețuri, ci să fie locuri frumoase. Mă interesează mai puțin arhitectură locală, cluburi, baruri, etc. Vreau locuri ofertante dpdv al naturii, plaje frumoase, munți, mare samd.
Mulțam.

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Locuind in peninsula Halkidiki și fiind destinația mai apropiata de tara, iti recomand pe cel de-al doilea braț, Sithonia.
Dacă te interesează cazări, putem comunica în privat, ma ocup cu asa ceva. Tot bratul Sithonia este frumos, începând din Psakoudia pana în ultima localitate și invers.
Îmi poți urmări pagina de Facebook https://www.facebook.com/Halkidiki0

| MihaiSpeedster explică (pentru MihaelaDart):

Mersi. Am să mă uit, bine că am reușit să găsesc pagina înainte să se prindă agenții ghestapoului forumist că faci reclamă…

| MihaelaDart a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

Nu fac vreo reclama, astfel eram blocata de mult. Putini suntem pe TPU care locuiesc in Grecia și la fel ti-ar fi sugerat.

| MihaiSpeedster explică (pentru MihaelaDart):

Eu știu că nu faci reclamă, dar sunt mulți zeloși și zeloase pe aici (nu dau nume) care cum văd un link îți pun prompt în față regulamentul, termenii și condițiile site-ului.

| MihaelaDart a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

Daca insisti pe un link la n postari, într-adevăr aia se considera reclamsa si este din regulamentul sitelui asta. Daca respecti cateva reguli, nimeni nu îți face nimic.

| MihaiSpeedster explică (pentru MihaelaDart):

Ooo, crede-ma ca sunt persoane care exagereaza cu vigilenta. Am vazut o persoana "certata" pentru ca a postat link cu un canal de Youtube in care picta ceva, deci nimic comercial, cerea doar pareri, dar fiindca era canalul propriu de Youtube imediat si-a atras mustrari ca isi face reclama happy happy.

| MihaelaDart a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

? Mda, ca sa il stearga de pe site trebuie si raportare si numai admina va decide oricum daca va fi sters. Lume invidioasa!?

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De ce nu cauți pe booking? ai acolo oferte și păreri și de toate

| MihaiSpeedster explică (pentru sierra1):

Am căutat și pe booking și pe trip advisor și pe pagini Facebook, toată lumea zice Santorini-Zakintos-Rhodos. Mă gândesc să nu fie pomi lăudați, deși pozele din Santorini arată belea.

| MihaelaDart a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

Santorini are decât stâncă si nimic altceva. Turiștii vin pentru a vedea apusurile din insula. În plus de asta, cazarile sunt mult mai piperate cat si sa iei masa la o taverna. Este insula vulcanica, sunt alte parti mult mai frumoase.

| sierra1 a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

~toată lumea zice Santorini-Zakintos-Rhodos~

ți-aș da un LIKE dar n-am cum

| MihaiSpeedster explică (pentru sierra1):

Ți-aș da un like la like.

| mihai69 a răspuns:

Lefkada.

| haileewatson a răspuns:

Paros

| haileewatson a răspuns:

Creta

| cristimacheama a răspuns:

Du-te în Thassos. Este o insulă care aparține de Grecia. Eu am fost vara asta și a fost SUPER!