| Ioana_Iona_1999 a întrebat:

Daca trimit azi, 5.3. 2014 o scrisoare prin posta in judetul Olt, Caracal in cat timp ajunge?

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

In ce localitate? 2-3 zile in judet 3-5 zile in alte judete, 5-10 zile in alta tara; in prima zi se aduna si se sorteaza : loco, in judet, in tara, extern; a doua zi pleaca; atreia zi ajunge si se triaza in localitatea respectiva; a patra zi se livreaza

| Kirito21 a răspuns:

Depinde cum o trimiti daca e simpla doar cu timbru este posibil sa ajunga in 2-3 zile daca este prioripost ajunge intr-o zi.

| Tanase_Diana_1982 a răspuns:

Intr-o zi mai exact.Eu asa stiu.tongue. Funda?