| anonim_4396 a întrebat:

De ce e litoralul bulgăresc mult mai vizitat decât cel romanesc! Eu nu am ajuns decât pana la Nisipurile de aur și Varna dar am văzut foarte mulți turiști din Balcani în special! Cum ar putea ajunge și litoralul romanesc la nivelul litoralului bulgăresc?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Preturi mai mici si celebrul all inclusive

| dullcat a răspuns:

Pentru ca este mai ieftin.Cu banii cheltuiti la mare in Romania iti permiti sa mergi in multe alte tari.Eu recunosc ca n-am mai fost de multi ani la mare, tocmai fiindca a devenit o batjocura si nici nu sunt fana a cancerului de piele.Mai ok este la munte(deocamdata).

| Hyperion7 a răspuns:

Simplu:Nu poate ajunge

| carevaescu a răspuns:

Nu știu dacă este neapărat mai vizitat, dar prețurile în Bulgaria sunt mult mai convenabile decât cele din România.

| Standt a răspuns:

Calitatea serviciilor, preturile, curatenia, si multe altele care la noi lipsesc.