| Ionela_Nadia_1999 a întrebat:

Deci eu am 17 ani, peste o luna fac 18 ani si vreau sa merg impreuna cu iubitul meu in Bulgaria, specific el are 22 de ani!
Pot trece granita spre Bulgaria daca nu am 18 ani?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti trece granita dar, pana nu ai implinit 18 ani, este nevoie de declaratia notariala a ambilor parinti, prin care isi dau acordul sa pleci in strainatate si il indica pe iubitul tau drept insotitor major. El trebuie sa aiba si certificat de cazier judiciar.

| mgtow a răspuns:

Nu prea merge ai sub 18. Oricum e cam riscant mersu la bulgari. E o portiune de drum unde arunca cuie si vin banditii sa fure din masina sau au alte intentii. Mai bine in alta parte mergeti gen transfagarasan merita.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru mgtow):

Povestile astea cu aruncat cuie sunt de acum 15 ani, lasa le ca sunt de mult exporate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti trece granita daca ai declaratii de la ambii parinti ca te lasa sa iesi din tara