| RaspberryLover a întrebat:

Dragi prieteni, eu cu mami am vrea sa mergem la litoralul nostru romanesc in vara aceasta. Dar, in ce statiune sa ne ducem? Unde e mai curat litoralul, fara alge si mizerii, cu hotele sau vile nu prea scumpe? In Mamaia ne-am gandit, dar nu stim sigur inca. La Costinesti, Eforie sau Neptun? Daca mai stiti si voi alte statiuni, nu ezitati, va rog, sa ni le spuneti. Multumesc anticipat, TPU!

Răspuns Câştigător
| AndrewThinks a răspuns:

Mamaia este cea mai buna statiune in care puteti merge. Seara puteti face plimbari pe faleza, adica pe aleea foarte mare din apropierea marii. In Mamaia sunt foarte multe activitati care pot fi facute. Celelalte statiuni sunt mai sarace atat din punct de vedere al serviciilor cat si al peisajului. E mai bine in Mamaia tinand cont ca esti tu cu mama ta, statiunile din sud fiind mai ales pentru tineret.

5 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Draga mea,mai ales ca mergi impreuna cu mama,du-te la bulgari! Eu, care ani de zile, am fost pe litoralul romanesc(pentru ca mi se parea ca aici este cel mai bine), dupa ce am fost prima oara pe litoralul bulgaresc, in 2009, acum, ma duc de doua ori pe an, iunie si septembrie, cate 10 zile, cu masina mea, cu all inclusiv.Platesc de fiecare data, cam400-450 euro.NU EXISTA COMPARATIE:mancare si bautura cata poti manca si bea,cazare foarte buna, respect, curatenie, seriozitate, preturi mult mai mici ca la noi, mai ales daca iei printr-o agentie serioasa din orasul tau.Caut pe google, statiuni din Bulgaria, ma uit la hoteluri de 3 sau 4 stele, si-mi aleg dupa impresiile celorlalti turisti. Apoi merg la agentul meu si comand dupa ce imi spune pretul pe noapte. Vrei detalii, scrie-mi!

| Alexandra8989 a răspuns:

Am fost in aproape toate statiunile, dar cel mai mult mi-a placut in mamaia...intr`adevar e putin cam scump dar e foarte foarte foarte frumos...
Am incercat toate statiunile..mai putin mangalia dar ma duc vara aceasta sa vad cum e.dar sigur nu o sa fie mai frumos ca la mamaiaaabig grin

| RaspberryLover explică (pentru pietrean):

Poate m-ar interesa oferta ta. Daca te rog, lasa-mi ID-ul tau ca sa pot sa iti spun mai multe lucruri. Multumesc frumos, dar poate vara viitoare o sa mergem, caci mie mi-e expirat pasaportul si...e cam greu cu banii. Dar multumesc frumos pentru oferte si sfaturi.Nu uita de ID!

| pietrean a răspuns (pentru RaspberryLover):

Nu iti trebuie pasaport!

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Incearca EFORIE NORD si n-o sa-ti para rau.