| Hurduc_Saftica_1961 a întrebat:

Eu împreună cu soțul aș vrea să să locuim în Thailanda în zona de Coastă măcar 6 luni pe an, din Octombrie până în Mai... poate cineva din acea zonă să ne ajute cu sfaturi... Vă mulțumesc din suflet anticipat.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai avut ocazia sa calatoresti acolo si sa vizitezi Tailanda?
Daca nu, te sfatuiesc sa mergi intai, sa vezi saracia lucie de acolo, cum traiesc tailandezii, cat de urat miroase orasul si cat de tiganeste arata totul.
Am fost acolo, intr-un resort de lux, dar cand ieseam din resort si ne plimbam pe strazi sau prin magazinele lor, nu vedeam decat un fel de Dorali din Romania, plin de tigani, care te trageau de maneca si negociau cu tine sa le cumperi marfa.
Din cauza climei umede si a canalizarilor de la suprafata, orasul miroase a canalizare tot timpul anului.
Sincer, nu mi-as dori sa traiesc acolo, nici daca m-ai platii.