| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu am fost la mare in Romania inca. Cat te costa in general sa stai vreo 3 zile la mare, 3 persoane adulte? Unde te poti caza, cu mancare inclusa etc? Cam de la ce preturi se pleaca? Cum ajung acolo (cu trenul)? Si cand ar trebui sa ma inregistrez pentru cazare? Inainte sa vina vara sau cand? Cand sunt preturile nu asa inflacarate?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Încearcă la bulgari, la prețuri decente.

| Nonolita a răspuns:

Preturi de la... ceea ce inseamna mediu in alte zone ale tarii si pana la... faci credit pentru trei nopti.
Daca vrei sa mergi pe cont propriu, cauta hotelurile ieftine. Si fa-ti rezervarea pentru cazare din timp. Cea ce la ei nu mai tine cu rezervarea cu 1-2 zile inainte ca in alta parte ci cu o luna inainte (poate mai mult). Preturile nu sunt "inflacarate" in extrasezon. Inainte de iunie si dupa septembrie. Cam cand nu poti face plaja. Daca sunteti 3 persoane care puteti dormi intr-o camera (3 fete, 3 baieti) puteti lua o camera cu 3 paturi si iesiti mai ieftin pe persoana.
Insa, pentru litoral, e mai indicat sa apelezi la o agentie de turism. Faci rezervarea acum in iarna. Ei iti spun ce variante au, preturile, si tu decizi.

| MihaelaDart a răspuns:

Fa-ti o stimulare pe Booking.com si iti va spune exact pretul cat reiese.

| ibaal a răspuns:

Eu sunt constantean si intrebarea ta e cam prost pusalaughing
asa ca o sa iti raspund in aceeasi notalaughing
preturile sunt "inflacarate" mereu laughing
dar, nu ca in vara! Depinde si unde stai.
De unde iei trenu'...
Pai, de la gara! Cum sa iti spunem exact daca nu zici de unde vii laughing
Si clar nu te ia trenul de acasa si te duce la cazare, deci, ai nevoie si de alt mijloc de transport.
Vrei all-inclusive!? Aaa...ai gresit taralaughing
Scump si ...mananci acolo, mori in camera!
Dar, nu-i bai, ca am observat ca se poarta sa faca moldovenii ciorba in camera de hotel...dar, nu iti recomand.
Cazare gasesti mereu! Si la babele cu "cheia" care iau locul centuristelor vara...si la hotel,dar,daca faci din timp rezervare, teoretic e mai ieftin, insa nu si garantatlaughing
o patesc multi.
Nah, acum, tu vino cand vreilaughing
dar, mai bine pleci afararolling on the floor
ca deja e prea aglomerat si plin de toti moldovenii si tulcenii de...
In loc sa il injuram vara pe fagabou...va injuram pe voi ca nu stiu ce dracu' mai gasiti la marea asta...si stricati piata aicilaughing
in loc sa ii taxati pe astia si sa plecati la altii unde e mai bine, ca sa se puna si astia la punct cu turismul...voi le bagati bani in buzunar pentru servicii de rahat.
Acum, gluma, gluma...dar, vara la mare, in Romania e o bataie de joc pe bani multi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Simulare ai vrut să spui.

| MihaelaDart a răspuns (pentru sadrian46):

Se mai intampla sa scriem gresit, oricum acum nu mai pot edita raspunsul.