| anonim_4396 a întrebat:

Exista companii de zbor low-cost romanesti?

10 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

13 decembrie 2004 se lanseaza Blue Air, prima companie aeriena romaneasca, cu capital 100% privat.
Ea de altfel este si singura companie low-cost din Romania. Stiu ca la un miment dat urama a fi preluat de niste greci dar... nu mai stiu ce s-a intamplat

lolita
| lolita a răspuns:

In Romania nu exista asa ceva si wizz nu este romaneasca. vad ca esti patriot, nmie imi este indiferent de unde este compania atat timp cat este ieftina, calatoresc destul cu avionul si nu-mi permit companii de lux.

| alexdop21 a răspuns:

Blue air si daca nu ma insel si carpat air... dar nu stiu sigur de carpat air.

kratos
| kratos a răspuns:

Blue-Air.

| alinutzacodruta a răspuns:

Wizzair e cel mai bunbig grin

| Aero_2277 a răspuns:

Blue Air, Avion Beoing737B, este confortabil. Dar presfer w! zz air este mult mai buna, da, este ungureasca cu capital 100%privat.si BA tot asa dar sunt cam nesimtiti si nu au aterizari faine deloc eu mi-am dat stomacu peste cap la ultima aterizare si bagajul meu a fost avariat, am dat 5 mil pe un troller ca sa mi-l strice cei de la BA si cand m-am dus sa vad daca sunt despagubit au zis ca nu ii intereseaza daca e avariat se intampla si firma nu raspunde de ele chiar daca asa scrie pe net.Deci sunt niste porci nenorociti nu va recomand sa zburati cu ei.

| andreea3216 a răspuns:

Blue Air este singura companie low-cost din Romania.

| kufu a răspuns:

Blue Air e romaneasca... Wizz e ungureasca daca nu ma insel...

| Gube a răspuns:

Hey!
Am calatorit cu ambele, prefer Blue-Air... si mi se pare ca e si mai ieftin decat Wizz...
Ciao!

| alexa_9054 a răspuns:

Buna,
Companii de zbor low cost romanesti: Blue Air
Alte companii romanesti, uneori cu oferte f bune: Tarom, Carpatair, Romavia
Pa pa