| alexfab33 a întrebat:

Exista multi romani care nu au iesit niciodata din tara?

11 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Intr-o tara saraca ca Romania tu te astepti ca multi sa iasa in afara. Poate 90% sa nu fi iesit niciodata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Destui

| mihai69 a răspuns:

Cu siguranță.
Problema de fapt cred că sunt cei care au ieșit și ne fac acolo de rușine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inclusiv tu.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Exista foarte multi.

Răspuns utilizator avertizat
| Printesa10TM a răspuns:

Da, in special batranii.

| Odysea a răspuns:

Cu siguranta.

| Roslie a răspuns:

Sunt foarte multi romani care nu au parasit orasul, localitatea, judetul. Sunt foarte multi care nu au vazut Marea Neagra, deci clar ca in proportie de mai bine de 80% nu au parasit pamantul romanesc.

In ultimii ani foarte multi romani cuprinsi intre varstele de 19-40 de ani au venit in Germania, cam in ultimii 4 ani.

De bine nu pleaca nimeni, daca orice roman ar avea posibilitatea de a pleca in alta tara straina, categoric va pleaca in secunda doi.

| suntserios a răspuns (pentru Roslie):

Uite eu mi am petrecut ultimele 5 concedii de vara in strainatate si tot in Romania locuiesc. Si toti cunoscutii mei care si au facut concediile in afara tot in Romania locuiesc inca. Asa ca afirmatia ta

"daca orice roman ar avea posibilitatea de a pleca in alta tara straina, categoric va pleaca in secunda doi."

e total falsa

| Roslie a răspuns (pentru suntserios):

Probabil nu m-am facut inteleasa, eu una cred ca sunt romani care nu au parasit tara, da. oamenii cu job-uri ok au cum sa isi permita un concediu, dar sunt alti oameni care nu au ce pune pe masa si nu se gandesc la strainatate, nu?