| Mara_4803 a întrebat:

exista sau nu mos craciun?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va exista mereu in inima noastra ca o amintire frumoasa happy.

25 răspunsuri:
| ruxybelle a răspuns:

Nu... este doar o traditie big grin

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Normal ca nu:p

| ELD a răspuns:

Tinand cont de intrebarea pusa, cred ca ai si o varsta mai micutahappy... Dar din pacate mos craciun nu existahappy.

| Xonia a răspuns:

Da, acum e la mine
Il mai tin pana la Craciun

| alex1991 a răspuns:

Normal ca exista!
in sufletul fiecaruiawinking

| ionnik a răspuns:

Pe TPU ar trebui interzise intrebarile astea prostesti...asa ca nu ai ce face...
straight face

nu, nu exista. chiar era nevoie sa intrebi aici si mai ales la categoria turism? pai daca nu ne crezi du-te-n siberia antarctida unde-o fi si cauta-l! laughing mai bine ne intrebai de unde iti iei bilet de calatorie spre siberialaughing

| escroaca a răspuns:

Da ma exista :-s :X:Xlove struck\:d/nnu stiai sad?

| Ana-Maria94 a răspuns:

Mos Craciun nu exista.imi pare rau

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În lumea poveștilor, acolo îl găsești în Laponia.
Pa, pa.

| Ioanna2012 a răspuns:

Pai nu happy

Ma rog pana la o varsa crezi dupa o sa vezi ca cei care iti pun cadouri sub brad sunt parinti tai happy

| Miha a răspuns:

Nutongue nu exista

Janina
| Janina a răspuns:

Da, copil exista!
Nu iti face suflet rau, Mosul vine doar la copilasii cuminti si destepti!

| SuperStar a răspuns:

In sufletul fiecaruia Normal ca existA!

Răspuns utilizator avertizat
| DiDi a răspuns:

Exista, sigur. Exista prin spiritul Craciunului, exista prin spiritul copiilor, care asteapta cu nerabdare cadourile care vin din partea lui, care impodobesc bradul pentru el si ii lasa inainte de culcare niste prajituri cu putin lapte.
Ei tin in viata acest spirit, spiritul Craciunului, care va exista pentru totdeauna.happy

| BRG a răspuns:

Sigur că nu.

| Adela50 a răspuns:

Deci scumpo cum sa-ti spun eu.
Cand eram mici parintii ne ziceau de mos craciun pentru ca este o traditie. Unii vin imbracati in mos craciun pentru copii si este foarte frumos.Mos craciun exista, dar acela fara reni, fara barba. El este propriul nostru parinte.

| YourMother a răspuns:

Nu, este doar o traditie. Exista oameni care o fac pe Mos Craciun, dar eu nu cred ca exista pentru ca intotdeauna de Craciun i-am prins pe parintii mei ascunzand cadouri pe care le-au cumparat ei.

| kitty_1794 a răspuns:

Mos Craciunn exista si v-a exista mereu.

| hd04wbw a răspuns:

Ei ce vorbiti asa de mine.Eu sunt Mos Craciun. happy

| crishu a răspuns:

Mos Craciun, asa cum il stie toata lumea nu este altceva decat o strategie de marketing a companiei CocaCola. Initial, bautura arhicunoscuta continea extracte din frunze de coca si frunze de cola, de unde si numele. Din momentul in care cocaina a fost exclusa din ingredientele CocaCola, lucrurile n-au mai fost asa de frumoase. Asa ca expertii in marketing s-au gandit sa creeze ceva care sa stimuleze consumul acestei bauturi si pe parcursul iernii, cand racoritoarele nu erau o necesitate. Si asa s-a nascut mos craciun cel cu costum alb-rosu (!) care aprinde beculetele in oras si tine mandru o sticla de CocaCola la 0. 25l. Asa ca dragilor, mos craciunul care odata seminifica generozitatea si bunavointa specifice sarbatorii nu e altceva decat o mana bagata adanc in buzunarul consumatorului. Always CocaCola!

| anad a răspuns:

Am o cunostinta de 70 de ani care se numeste Craciun si-i spunem mos Craciun. Daca te referi la cel care aduce daruri la Sarbatoarea Nasterii Domnului, sa stii ca nu l-am vazut, dar cred ca exista fiindca toata copilaria mi-a lasat daruri sub brad si imi mai lasa si acum. Eu il iubesc si il astept in fiecare an!

| iliteo a răspuns:

Depinde cum crezi tu, daca crezi in el exista.

| Anton_Olivia_1978 a răspuns:

Mos craciun exista

| dulcikroxy a răspuns:

Nu prea cred insa, tot il iubesc!