| alexafetitadolce a întrebat:

Credeti ca exista mos craciun?

Răspuns Câştigător
| AnDa_9883 a răspuns:

Nu.Mos Craciun e doar o fictiune.Noi primim cadouri pentru ca si Iisus Hristos a primit cadouri.Mos craciun sunt parintii.

29 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu exista mos craciun, tot ceea ce avem: sanatate, putere de munca, masa, casa, totul este de la Dumnezeu, nu de la alte "fiinte supranaturale".
Pace

| missbee a răspuns:

Fiecare avem un Moş Crăciun al nostru. Da, există.

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Da, exista... un fulg de nea imi sopteste in fiecare an acest lucrutongue
Mos Craciun exista in inimile si sufletele noastre! Chiar daca e doar pentru o scurta perioada de timp, asteptarea lui ne transforma in copii uitand de rautatile cotidiene facandu-ne un pic mai bunihappy

| lays a răspuns:

Dalove strucklove strucklove strucklove strucklove struck

| xFaith a răspuns:

Regret sa te dezamagesc dar nu...

Mos craciun poate fi : mama, tata, unchiu, bunicii etc happy

tu mai crezi in el?

eu la 11 ani am aflat ca nu exista si am fost dezamagita dar si fericita happy
(bine am am 16 ani lol)
dar si eu la randul meu voi avea copii si ii voi lasa sa creada pana la o anumita varsta

| Madalina1455684 a răspuns:

Oare de ce ti-au dat voie sa publici asta banala intreare?
M-ai si intrebi?
Hello! Trezeste-te la realitate!

Suntem in anul 2010laughing. Serios acum.
Daca esti asa o fetita de "dolce"cum spui prin numele ala al tau ar trebui sa revii cat de putin cu picioarele pe pamantwinking.
A si app. fa pe desteapta si crede in continuare iar la Craciunul urmator du-te si pandesteti parintii si prindei in plina actiunerolling on the floor. Sa-l vezi pe Mosc Craciuntongue.
Nu te supara pe mine da iti trebuie un dus rece sa te trezesti la realitate.

Hello copii[nici eu nu's foarte mare da mergerolling on the floor]in concluzie Mos Craciun exista doar in carile de colorat si in visele voastre.
Bye bye.

| Petronela a răspuns:

Nu exista

| Rukhsandra a răspuns:

Nu... daca exista trecea mai des pe la mine sad

| andrei a răspuns:

Da

| RфZaημtzα a răspuns:

Normal ca nu exista. dar este un mister magic sa crezi in el. spirit de craciun.:X:X toti ai casei mele stiu ca eu cred in Mos Craciun ca sa primesc cadouri...hee hee

| NuConteaza_3642 a răspuns:

Nu exista, dar trebuie sa iti imaginezi ca exista, de dragul craciunului!:*

| bybyana a răspuns:

Nu, nu exista. Exista o istorie intreaga, ma rog. Totusi, incearca sa crezi in el de craciun pentru a nu strica spiritul.

| RaR a răspuns:

laughing)))))))))))))) laughing) nu exista parinti ii mint pe copii ca sarbatore de craciun sa fie mai frumoasa fundita?

| Abcfunny a răspuns:

Da exista!laughing

Mami si tati happy

| Andreea_1745 a răspuns:

Evident.nuuulaughingeste doar o metoda veche pe care parintii o folosesc mintindu-si copii!

| LucianGabriel a răspuns:

Nu exista.Si chiar daca ar exista, a ajuns si la el criza si marirea de tva asa ca anul asta o sa primim cadouri mai putine, nu a mai avut bani de salarii pentru ajutoarele lui asa ca si-au dat demisiahee hee

| KuKluXClannad a răspuns:

Depubde.

| Bianca_papusha a răspuns:

Ce bine ar fi daca ar exista Mos Craciun...Nu ar mai fii criza

| lolo23 a răspuns:

Nu laughingrolling on the floor am crezut pana la vreo 6 ani, dupa aia gata, stiam ca-s parintii laughing

tu mai crezi?winkinglaughing

| biBBi a răspuns:

Cu siguranta.nici eu nu prea cred ca exista da incerc sa alung acest sentiment...in fiecare Craciun sunt atat de emotionata de acea atmosfera si de cadouri incat nici nu ma intereseaza daca exista sau nu Mos Craciun... oricum cred ca e bine sa crezi in el.

| biBBi a răspuns:

Cred ca eram beata cand am raspuns. Nici nu stiam ca am raspuns aici. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mos Craciun exista daca tu iti doresti sa existe happy
Si eu imi doresc sa existe un mos bun care sa aduca la copii cadouri, fie ei mai mici sau mai mari, sa le spuna sa fie cuminti si sa nu faca prea multe nazbatiiwinking.
Dap, o lume cu Mos Craciun este una mult mai frumoasa decat o lume a celor care l-au scos afara din ea happy.
Tpop dulce
Anonimu' lu peste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba nu

| ganjafarmer1911 a răspuns:

Intrebare stupida. crezi ca pentru asta este siteul asta? pune o intrebare calumea ca sa putem sa te ajutam. si ca sa iti rasp la intrebare eu cred ca odata acum ffff mult timp a existat si mos craciun pntr ca daca nu ar fi existat nu ar mai fi toata chestia asta cu mos craciun daca ma intelegi.

| aandreeaa a răspuns:

Mos Craciun exista in fiecare dintre noi.

| irr07 a răspuns:

laughing ce intrebare stupida laughing) are dreptate vise ciufulite
nu te supara.cati ani ai? 8, 9? laughing) :pppp

| Alexandra1694 a răspuns:

Ai cumva 5 ani?laughing

| Gurasparta a răspuns:

Doamne fereste bai fratilor. Macar cand raspunde-ti unui biet copil, macar asta sa fie singurul lucru la care nu puneti rautate. Dar voi trebuie sa radeti si sa mai spuneti ce viteji ati fost cand ati aflat voi. Ganditi-va putin ca toate raspunsurile vor fi la fel "NU laughing Haha Eu am aflat la 5 ani".

@vise ciufulite Oare de ce ti-au dat voie sa publici raspuns asa banal. Hai man toti spun ca nu si mai si rad sa mai arate cat de nesimtiti sunt.

Toti am aflat asta cu durere, unii am inteles parintii, alti nu. Eu sincer nu as face asa cu copii mei, ca si-asa trebuie sa-i explic de unde vin copii si cum vinhee hee.

Nu stiu daca ai aflat, dar Mos Craciun cel imbracat in rosu, era de fapt de la coca cola, inainte cica era verde straight face Dar gandeste-te, pe cine sarbatoresti de Craciun? Pe Mos Craciun? Sau oare pe altcineva care chiar ne vegheaza nu doar pe copii, ci si pe adulti ce facem, si daca am fost "cuminti"...