| StreetZm a întrebat:

FUNDAAAAAAAAAA! Salut,as vrea sa pun si eu o intrebare, deci daca nu am bacul(adica nu am dat bacut ), nu sunt student pot pleca in America chiar daca am mai multi bani de mina? (MULTUEMESC MULT ASTEPT RASPUNSURI SINCERE )

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa poti pleca daca primesti o viza, desi in situatia ta este mai dificil sa o primesti. Daca ai rude sau prieteni, cetateni SUA, care sa-ti trimita o chemare, se poate sa primesti viza.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca obtii viza poti pleca unde vrei. Ce o sa faci acolo e alta treaba

| mihai69 a răspuns:

Dreptul la liberă circulație NU e limitat de nivelul studiilor unui cetățean.
Dar lipsa unei vize te poate opri la frontieră...

| SatanicBear a răspuns:

Viza de imigrant in SUA se obtine extrem de greu. Daca o vrei doar pe cea de turist, lucrurile sunt mult mai simple, mai ales daca esti cetatean maghiar. Iti pot spune mai multe detalii daca doresti.

| kyliejenner a răspuns:

Sa pleci pentru ce? Sa pleci ca turist 03 o anumita perioada poti, dar altceva nu prea happy