| simplegirl2 a întrebat:

Hei! Cine știe in Brașov un hotel(hoteluri) in apropiere de magazinul Cora? Deoarece ajung la ora 23 și nu știu dacă sunt taxiuri și nu am mijloc de transport?!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca exista niciun Cora in Brasov...
oricum, booking.com e prietenul tau cand cauti cazari

| Alexand3ru1 a răspuns:

Hotel Decebal ** -1, 4 km de centru vechi.

| iSpoat a răspuns:

Taxiuri sunt, dar dupa ora 23 s-ar putea sa-ti ceara 50 de lei pe kilometru. Poti cauta pe Google Maps sau pe Waze si in caz ca ai iOS pe Maps.

| simplegirl2 explică (pentru iSpoat):

Îmi poți spune tu niște hoteluri dacă știi te rog? Eu am căutat și nu am gasit

| Alexand3ru1 a răspuns (pentru simplegirl2):

Hote Rainer ***-400 m de centru vechi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru iSpoat):

50 sau 5?

| iSpoat a răspuns (pentru anonim_4396):

50, cel putin asa sunt taximetristii din Bucuresti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru iSpoat):

Interesant. Eu m-am plimbat anul trecut cu taxiul in Bucuresti (Culmea) noaptea si nu cereau atat. Ma intreb care din noi 2 are dreptate.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

In Bucuresti nu mai cer de mult tarife asa, din gura, decat astia privati. Cei care lucreaza la companii de taxi iti pun aparatul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Ma gandeam eu ca nu s-au schimbat lucrurile intr-un an asa aiurea. Oricum am vazut ultima intrebare a lui Spoat si nu cred ca a folosit in viata lui taxi. Posibil a vorbit gura fara el.