| dragutza98 a întrebat:

Hei doresc sa aflu si eu unde e fain sa calatoresti?

Răspuns Câştigător
| Fundă25 a răspuns:

Buna!

Este frumos sa calatoresti peste tot. Si in Romania, dar si in strainatate. Acum, in astfel de vremuri, cam greu sa pleci intr-o vacanta in strainatate, dar se merita.
Iti ofer o lista cu locuri frumoase, in functie de diferite criterii. Nu sunt in ordine, dar sper sa iti placa.
1. Din lume:
-China. Marele Zid Chinezesc te fascineaza in totalitate. Civilizatia chineza este foarte frumoasa. Merita sa te duci, daca ai cu ce.
-Paris. Luvru, Turnul Eifel, Arcul de Triumf, si cate si mai cate. Accentul frantuzesc, tinutele francezilor, te fascineaza din prima clipa.
-Matterhorn, in Elvetia. Alpii sunt senzationali. E nemaipomenit, un loc extrasupermega de frumos.
-Machu Picchu. Adorabil loc. Pozele sunt foarte frumoase, dar imi imaginez ca atunci cand vezi locul asa cum e in realitate, ramai cu gura cascata.
-si mai sunt multe altele: Taj Mahal, Egiptul cu Piramidele, cascadele din SUA, Australia etc. Iata un link unde nu te vei satura niciodata sa te uiti
http://www.topvisit.net/index.php/100-de-locuri/

2. Din Europa:
-Italia
-Franta
-Danemarca
-Grecia
-Slovenia
-Anglia
-Ungaria
-Spania
-Olanda
-Romania

3. Din Romania
-imi ia mult timp sa iti spun din Romania, asa ca iti las un link:
http://drumliber.ro/top-300-obiective-romania/

Sper ca te-am ajutat.
O zi buna!

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Oriunde, daca sti sa deschizi ochii bine ca sa vezi frumusetile din jur - orice loc isi are frumusetile lui.

| Daria a răspuns:

In tara e frumos in Maramures,Brasov,Sighisoara, Timisoara, Constanta...

| dragutza98 explică:

Multumesc tuturor cel mai bun raspuns a fost a lui funda25

| 3rN3SyTo a răspuns:

Unde mai exact in Romania sau in afara granitelor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În tările străine. Fundă?

| puidetigan a răspuns:

Peste tot in lume asta este frumos. Iti trebuie timp si bani. Peste tot gasesti ceva deosebit, care o sa te impresioneze. Calatorie placuta.

| lichidare1 a răspuns:

Buna! Cum a zis si Funda25 este frumos sa calatoresti peste tot in Romania dar crede-ma ca sunt mai multe de vazut in alte tari cum ar fi Italia (Roma)! eu zic sa incerci!big grin FUNDA?