| LaviniaJessica7788178292899 a întrebat:

Hei TPU
Am achiziționat recent un bilet Wizz, din greșeală când l-am cumpărat am setat sexul greșit și aparent nu îl mai pot modifica. La check-in am scanat pașaportul și am introdus toate datele corecte. Trebuie totuși sa anunț înainte de îmbarcare? Apare însă pe permisul de îmbarcare

2 răspunsuri:
| Maliwiskey a răspuns:

Salut! Incearca sa le dai un telefon la dep. relatii clienti si sa explici situatia, ca sa te asiguri ca nu ai probleme.
Nr. este: +40-900-310-020

| LaviniaJessica7788178292899 explică (pentru Maliwiskey):

Mulțumesc. Am făcut asta însă m-am consultat și cu un însoțitor de bord și a spus ca nu este nicio problema atâta timp cât datele personale(nume Prenume CNP/ serie pașaport) sunt corecte.