Întrebare recomandată | WreckThisWorld a întrebat:

In Luna iunie 2015 vreau sa merg intr-o excursie cu niste prietene. Am 3 variante: Danemarca, Estonia sau Letonia. Voi sta 2 saptamani. Am un buget de 1200 de euro. Va rog ajutati-ma sa aleg o tara dintre cele mentionate. Vreau cat mai multe raspunsuri cu argumentari. Multumesc!
P.S.: Cine ma face sa ma decid primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Leerix a răspuns:

Deci iti lasi viitorul pe mana altei persoane? Iei o decizie destul de importanta lasand o persoana necunoscuta sa te convinga sa te duci in Danemarca, Estonia sau Letonia? Cu siguranta raspunsul il poti gasi singura, asta daca nu il stii deja. Tu stii cel mai bine ce preferinte ai, cum ti-ar placea sa-ti petreci timpul si cam ce ti-ai dori sa vizitezi. big grin Nu uita faptul ca mai ai 8 luni la dispozitie in care sa te poti razgandi de sute de ori, indiferent de ceea ce ai decide acum. laughing

18 răspunsuri:
| NoName0x0 a răspuns:

Danemarca, clarrr! Obiective turistice grozave, mancare buna si o tara super avansata!

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Personal te-as sfatui sa alegi o cu totul alta tara.

Danemarca este frumoasa, dar este scumpa. Mare lucru totusi nu o sa vezi pe acolo. In plus ce poti sa vezi? Poate niste castele si cateva pietre ramase din istorie si prezentate de ai zice ca mergi in rai.

Alege si tu o tara in care chiar poti sa vezi ceva. Grecia (athena si restul insulelor) sau Italia (Roma, Venetia, etc) sau chiar Spania/Franta... acestea sunt tari pe care merita cu adevarat sa mergi sa le vizitezi.

Si Germania ar fi interesanta sau UK, care e mult mai scumpa, dar la final... eu nu as alege sub nici o forma Danemarca.

Estonia si Letonia... Hmm. si ce vezi acolo? Tarile acelea sunt poate ieftine, dar ai ce sa vezi?

Decat sa cheltuiesti 1200 euro pe acolo, mai bine te distrezi in locuri care te-ar reprezenta mai bine.

| Mădălllinna a răspuns:

Nu conteaza unde esti, ci cu cine esti! happy Recomand Danemarca happy

| Mădălllinna a răspuns:

Calatorie placuta! happy

| WreckThisWorld explică (pentru cristimihailov):

Am fost in majoritatea tarilor mentionate de tine si am vrut sa aleg alta cultura. Multumesc pentru raspuns.

| WreckThisWorld explică (pentru Mădălllinna):

Multumesc!

| successful a răspuns:

1200 euro = aproximativ 6000 lei... In locul tau m-as duce pe google maps si as observa de acolo estonia/letonia/danemarca iar banii mi i-as investi in mine.

| mgtow a răspuns:

Danemarca e destul de interesanta, mergi pe acolo.

| BiuL a răspuns:

Ai un buget mare de ce nu alegi o locatie mai frumoasa de exemplu Coasta de Azur.
Tarile enumerate de tine sunt nordice, vreme neprietenoasa, oameni reci, istorie si cultura mai putina decat in Europa centrala sau de Vest. Dintre cele trei probabil as alege Danemarca dar e printre cele scumpe tari europene si nu sunt foarte multe de vazut (a fost sora mea, vorbesc in cunostinta de cauza).

| Bibliapentrusceptici a răspuns:

Danemarca: 1200 euro... hmm. Cu ce mergi? Daca mergi cu avionul, trebuie sa dai cel putin 400 pe bilet. Apoi iti mai raman 800. Hotel (cel mai bine cauti pe cineva privat care iti da un mic apartament pentru 150 pe saptamana; este insa greu de gasit in Danemarca).
Estonia si Letonia le poti face impreuna. Mie imi plac excursiile tip ''plimbare'': doar astfel pot descoperi cu adevărat țara.

| Bagaciosul69 a răspuns:

Iti recomand Danemarca ca e si frumos nu necesita buget mare, si daca vrei sa mergi sa te distrezi unde ti-am zis eu sa stii ca o vei face!winking

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vizitează Danemarca!
Pa, pa.

| Koala1234 a răspuns:

Danemarca, acolo am fost si eu! Mi-a placut foarte mult! Foarte frumos! Decizia iti aprtine! happy

| Happyjump a răspuns:

Danemarca,clar!

| Wenttmann a răspuns:

Spania/Italia sau UK

| mihai69 a răspuns (pentru cristimihailov):

Eu am fost în Letonia și spun că ai ce vedea; tu ai fost acolo, de ești așa convins/ă că nu e așa?!?

| cristimihailov a răspuns (pentru mihai69):

Da, am fost. Si ce vezi in afara de arhitectura neam germanic cu influente ruse? Personal nu am vazut mare lucru. Doar acelasi stil, aplicat peste tot.

| WreckThisWorld explică:

Mulţumesc pentru răspunsuri!