| jokate a întrebat:

Hello TPU! Stie cineva daca Otopeni-ul are loc special amenajat de spot-uit avioane? Stiu ca in general la aeroporturile mari exista locuri de acest gen. Va rog, niste sugestii! Multumesc!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Nu, nu are ceva „amenajat" câtuși de puțin. Dar ai putea vedea câte ceva de pe marginea platformei superioare a parcării din fața aerogării (ai vedere relativ bună spre capătul pistei 08 dreapta), sau de la Aquapark-ul Otopeni (dar ai nevoie de un teleobiectiv bun și de trepied) sau ai mai putea eventual sta chiar pe axul pistei 08 dreapta, pe partea stângă a șoselei București - Ploiești, unde nu e zonă protejată (securizată).